Dziś mały dodatek!
https://www.youtube.com/watch?v=wDVDjpUcQv0
Mały… ale bardzo pomocny. Zdecydowanie brakowało nam w warsztacie szlifierki wąskotaśmowej. Takiej, która pozwoli szlifować szybko i dokładnie np. po rozcinaniu krzywoliniowym na pilarce taśmowej. Zabrałem się więc do pracy i po dosłownie 30 min. miałem super szlifierkę gotową do pracy 🙂 Zapraszam na film.
jestem za roznymi pomyslami ale szlifierka wrzecionowa raczej bedzie do takich prac lepsza
Jarek chyba nie beda zadowoleni producenci szlifierek-ale chwala za pomysl!!!!Oby takich wiecej. Pozdrawiam!!!
Jarku jak wiele razy wspominałeś równie ważne co maszyna są do niej rozmaite akcesoria i tak jest w tym przypadku . Myślę że sprawdziłeś str. producenta a tam cena podobnej przystawki skłania do szukania własnych rozwiązań.Co do szlifowania wew.łuków to może do części podtrzymującej taśmę cierną zamontować połówkę wałka z drewna lub nasunąć rurkę z tworzywa.Sama możliwość wykorzystania piły taśmowej do szlifowania i dostarczanie gotowej taśmy przez producenta godna pochwały .Pozdrawiam PIOTREK.
Panie Jarku, dwie uwagi,1. nie ma w określaniu ziarnistości materiałów ściernych pojęcia „gradacja”określa się to jak GRANULACJA. Zawsze i tylko ==granulacja== ( można używać również zamiennie pojęcia ziarnistość).2. nie znam parametrów Pana piły taśmowej, ale proszę zwrócić uwagę na fakt, iż przy szlifowaniu drewna powinno się przestrzegać zasad o doborze szybkości szlifowania i granulacji.I tak drewno miękkie powinno być szlifowane z prędkością 12 do 18 m/s a drewno twarde od 15 do 22 m/s. Warto przy tym pamiętać, że im wyższa prędkość obróbki tym mniej materiału powinno się zbierać – czyli mniejsza granulacja.Pozdrawiam
Przydatnej wiedzy nigdy za dużo 🙂