Dziś cicho już nie będzie…
Długo się zbierałem do tego filmu, ale w końcu jest 🙂 Zobaczcie i posłuchajcie (oj tak!) jak działa nowa wkrętarka Festool Impact. Starałem się na wizji pokazać faktyczne różnice między T18, a jego nowym bratem 😉 Lidka kiedy zobaczyła, że brak jest zmian biegu itp. stwierdziła od razu, że to idealna wkrętarka dla kobiet 🙂 Miała na myśli oczywiście prostotę obsługi tego modelu oraz niemęczącą pracę . Zgadam się z tym w 100%.
Zapraszam na film i do małej galerii.
A jaki jest moment obrotowy tej wkrętarki?
Zrobiłem tabelkę – jest na końcu filmu 😉
Maks. moment obrotowy przy obróbce metalu 100 Nm
Moment obrotowy dla T15 3.0 – max 40Nm (dla drewna 27Nm).
Osobiście używam od kilku lat do montażu stolarki okiennej i drzwiowej wkrętarki WORX WU284 – 130 Nm bateria 18V 2,6Ah Ni-Mh (bez efektu pamięci, szybka ładowarka), ma świetny bajer włączania udaru, gdy napotka większy opór – tam, gdzie Makita w najlepszym wydaniu już się blokuje, tam WORX hula dalej włączając udar! – ten i inny sprzęt WORXa nie do zajechania.
No tu jest to samo, udar przy małych wkrętach się nie włącza, dopiero jak elektronika uzna że udar jest potrzebny.
Jarku, Twój śmietnik powinien mieć osobną stronę internetową 🙂
noooo, dobry pomysł ;)))
Film jak zwykle konkretny. Bardzo ładne fotki. Gratuluje.
Że niby jak proste to dla Lidki…oj Mężu !!
Witam!
Porównując obie wkrętarki wziąłeś do testów (posiadaną przez siebie) poprzednią wersję modelu T 18+3. Warto wspomnieć, że od bodajże marca 2011 roku istnieje jej udoskonalona wersja posiadająca: diodę doświetlającą, wskaźnik naładowania baterii, zawieszkę na pasek jak również akumulatory o zwiększonej pojemności z 2,6 do 3,0 Ah (przykład zestaw pod nr katalogowym: 564394).
Jak możesz to sięgnij proszę jeszcze do kosza 🙂 i przetestuj wiercenie otworów „sekownikiem” pod zawiasy puszkowe fi 35. Wydaje mi się, że brak przekładni w modelu Ti może skutkować niewystarczającą mocą przy wierceniu (bez udaru) większych średnic. Być może nie warto pozbywać się jeszcze staruszki.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, w instrukcji do Ti, w punkcie 6.1 napisane jest:
[…] można używać wszystkich akumulatorów Festool serii BPS oraz BPC o takim samym napięciu.
To troszeczkę taki strzał w stopę ze strony Festool’a, promującego nieustannie systemowość i wsteczną zgodność, natomiast wspomniany wyżej model z zeszłego roku posiada akumulator BPC 18V 3,0 Ah co w tym przypadku wyklucza zakup Ti 15 w wersji Basic lub należy poczekać na wersję Ti 18.
Pozdrawiam.
Wkrętarka=mały robot SUPER rzecz.Brawo FESTOOL!BRAWO JAREK!
Jak dla mnie jedna z wad tej wkretarki jest brak przystawki mimosrodowej.