https://www.youtube.com/watch?v=3tFhUcA-4kA
Ich meble również 🙂 Dziś przyjemniejsza część realizacji – montaż, malowanie, olejowanie i tym podobne. Po złożeniu korpusu oczywiście do wykonania są jeszcze szuflady i… kolejny mebel gotowy 🙂 Zapraszam na film!

Szuflady pewnie już zagospodarowane?????Fajny sposób na praktyczną „przedłużkę”
Dorobię fotkę jak to wygląda po urządzeniu się maluchów 🙂
Realizacja bardzo udana w szczególności zróżnicowania planu filmowego.Latająca kamera po formatówce dała bardzo dobry efekt. Tak trzymać.
Bardzo ładnie wyszła ta szafka i super pasuje do biurek.Ale chyba na stałem nie będą stały przed wyjściem na taras ;)Pozdrawiam!
Very good job man like it
Między biurka a szafkę nie wpadnie nic, ale może się potoczyć za. Chyba że to będzie stało kiedyś przy ściany. W takim blacie można sporo rzeczy zrobić. Np. wyfrezować otworki na jakieś pędzle, kredki, długopisy. Lub wgłębiebie/korytko, do którego by wpadały takie przedmioty. A od strony dziecka zrobić pochylone żeby łatwiej można było wyjąć. 🙂
Bardzo ładne mebelki, dzieciaki pewnie dumne z taty! Pani Lidka w nowej roli! 🙂
Jarek ja to się nazywa po Polsku —- Pocket Hole Jig System —- i gdzie to kupić w kraju
wyszło super….dzieciaki pewnie szczęśliwe i odrabianie lekcji to frajda teraz 😉 (choć z tym wiadomo że bywa różnie)pzdr
Osobiście bym wolał żeby składanie nie bylo przyspieszone, i z ewentualnym komentarzem :)poza tym szafka bardzo ładna:)
Panie Jarku, myślał Pan może nad zrobieniem serii Q&A (pytania i odpowiedzi)?
Nie mam podstaw stolarstwa skończonych i może dlatego zdumiewa mnie, że taka klejonka, ten blat jest mocny. Czy gdyby podeprzeć go tylko na rogach (jak stół) i na środku obciążyć znacznie to się nie rozklei?To w ogóle może pytanie o moc spoiny kleju typu wikol, ona jest rzeczywiście taka mocna?
Jarku czy Twoja frezarka ma opcje zerowania wysokości wrzeciona ?
Moim zdaniem wyszło świetnie. Bardzo podoba mi się Pana warsztat – wyposażenie, ilość i jakość sprzętu, rozmieszczenie szafek, półek oraz panujący tam ład i porządek 🙂
Szafki solidne , choć dwie rzeczy nie pasują .
Pierwsza to nogi wystające , zamiast cofniętego cokołu.
Drugie ważniejsze – nie powinien mieć blat zaokrąglonych narożników , jeśli styka się z drugim blatem biurka
Bardzo fajna realizacja, jak nazywa się ten pistolet, którym Pani Lidka malowała?
Co to za agregat pistolet to chyba elektryczny a nie na ciśnienie niech pan napisze jaka marka i jak się spisuje przy lakierobejcach gęstych
Eee tam – mój dziadek takie szafki robił mając do dyspozycji tylko cyrkularkę, hebelek i dłuto i jeszcze politurę położył
I chylimy czoła przed takimi osobami 🙂
Look very nice saludos
Witam.
Bardzo ładna realizacja, a szczególnie zafascynowaø mnie pistolet do malowania użyty przez panią Lidkę. Błagam o film o tym urządzeniu.
Chciałbym jednak zauważyć jedną ciekawą rzecz, i proszę nie brać tego za krytykę.
W tym odcinku mamy jakby zakończenie kilkudziesęciu lub nawet kulkuset lat ewolucji stolarstwa. Była to pierwsza realizacje , gdzie do „lamusa” odeszły strugi ręczne. Obserwując razwój portalu to jakby obserwować zmiany w sposobie pracy w stolarstwie.
Pierwsze realizacje to jakby daleka przeszłość, (a przecież to tulko 4 lata od powatania). Na początku dłutowanie i struganie klejonek, co fascynujące jest a jednocześnie dla wielu osób było nie do zrozumienia (odsyłam do komentarzy) w 21-ym wieku. Bo po co? Przecierz są maszyny.
Kolejnym etapem było przejście na maszynowe wykonanie połączeń w realizacji dla Wood workin Europe – Collaboration build 2015.
Już wtedy to zauważyłem. No i teraz mamy realizację gdzie wszystko zrobiły maszyny, przy pomocy człowieka.
Jak mówię to nie jest złe i proszę tego nie traktować jako krytykę.
Taka jest kolej rzeczy.
Pozdrawiam i „witam w 21-ym wieku”
PS. Proszę pamiętać w realizacjach o dłucie i strugach.