Chłopcy naciskają…
https://www.youtube.com/watch?v=JT2aUsfMAxw
odstawiłem resztę prac na bok i zabrałem się do wykonania tych biurek. Blaty miałem już sklejone, resztę elementów musiałem wykonać od zera. Widać tu praktycznie każdą czynność przy tworzeniu takich mebelków. Nie mała liczba elementów, każdy inny… to wszystko przekłada się na czas pracy…
Zapraszam na film!
Hello Siri. Want to have new iPhone 5s? Yes?Just follow the link! http://www.freeiphone5snow.com/Regards,Siri
Fajnie ze pan Jarek tez stosuje wkrety. Aczkolwiek mysllem, ze na poczatku filmu gdzie robi skrzynie to zastosuje cos bardziej fancy typu mitre joint, a tu niespodzianka! zwykly butt joint na domino 🙁
Czy te przystawki Krega do pocket holes mozna dostac gdzies w PL? Szukalem, ale bezowocnie, a cos takiego znacznie by ułatwiło i przede wszystkim przyspieszyło prace :DPozdrawiam
Jak dla mnie technika łączenia pocket holsami jest kiepska i nigdy jej nie bede stosowal.
Paweł – dokończ zdanie 🙂 Nie będę stosować tego połączenia i zrobię to… (tu wpisz swoją propozycję) 🙂
Sama technika jest OK – bardzo mocno dociąga materiał, jeden minus – skośne otwory, które wypadało by zakołkować.
Jaskółczy ogon półkryte, wkręty od czoła + zaślepka, czop-gniazdo z przewierconym i zakołkowanym gniazdem, domino.
Nie mówię, że technika jest bardzo zła, tylko jakoś mi tak strasznie nie pasuje to wejście wkrętu w materiał po skosie.
A to poczekaj na film nr. 3. Wyjaśnię dlaczego wybrałem tą technikę.
Przy jesionie, dębinie – masz bardzo dużą siłę docisku, jak dodasz klej do tego, super mocne i bardzo szybkie połączenie. Sporadycznie z tego korzystam, ale warto mieć ten szablon pod ręką.
Czy Krega to nie wiem, ale Wolfcraft (na patencie US) robi coś podobnego jako Undercover Jig (nr kat. 4642000). W Polsce do kupienia za około 150 zł. Mam go od dwóch lat i jest OK, są tylko z tym 2 problemy:
1. Wiertło jest 9,5 mm – pewnie to jakiś calowy rozmiar, i zaślepki do tych skośnych otworów nie da się uciąć z patyka fi 10mm bez odchudzania. A oryginalne zaślepki są dość kosztowne i występują tylko w bukowej odmianie.
2. Ciężko znaleźć w Polsce wkręty z łbem talerzowym i niepełnym gwintem, nawet w zestawie Wolcraft’a są z łbem stożkowym i trzeba z wyczuciem dokręcać by nie rozłupać mocowanego elementu. Jedynie SPAX coś ma ale też albo z pełnym gwintem (da się przeboleć) albo za wielkie.
cześć
Poszukuję tego szablonu z otworami i nigdzie nie mogę go namierzyć. Jeśli można wiedzieć co to za firma?
DiD wiadomo 😉 a serio… to kupiony z 5 lat temu w UK. Poczekaj… jak ruszy CNC to powymyślamy różne takie szablony 😉
Widzę że prace nabrały tępa biurka zapowiadają się znakomicie jednak olejowanie wydobywa z drewna całą jego urodę.Co do mocowania frezarki krawędziowej to może będzie pasować do elementu rozszerzającego stół roboczy festola /do mocowania elektronarzędzi/.Pozdrawiam PIOTREK.
הוסף הודעה לסרטון שלך
Jarku daj znać co to za szablon z plexi trzymasz w 11:00 ??