Kolejna szybka realizacja…
takie lubię najbardziej 🙂 Dziś wykonam dębową deskę, która może służyć jako np. taca śniadaniowa. Będzie ona zdecydowanie lżejsza niż poprzednia, zmienię lekko kształt i wykonam ją trochę innymi maszynami i technikami. Zapraszam na film.
https://www.youtube.com/watch?v=O3L-m_cgQM0
Jarku tace wyszły bardzo ciekawe,
prosty kształt ale elegancki. Ja do erkowania dębiny stosuję frez o promieniu 2 mm co ułatwia pracę przy szlifowaniu a na krawędzi prawie niewidoczne dopiero wyczuwalne w dotyku. Dębina jest niezła i na deski do krojenia / 2 szt./ używam od lat pięknie z ciemniały od wody w codzinnym użytkowaniu.Pozdrowienia PIOTREK.
Zapomniałem napisać że nie widać na nich Twojego znaku firmowego.Czy to jakieś przeoczenie.Poz.PIOTREK.
Wszystko w swoim czasie Piotr 😉 Za kilka dni wszystko się wyjaśni ;>>>
Dechę wykończę olejem kokosowym i ciekawe jak będzie się sprawował 🙂
Z dębiny się nie robi takich rzeczy, bo posiada ona bardzo aktywne garbniki i np. kanapeczkę zafarbuje Ci na „DĘBOWO”. To wie nawet amator, a Ty jako „stolarz’ zapomniałeś o tym!!!!!!!!!!!!!!!
Tylko buk spełnia wszystkie wymagane normy jeśli chodzi o przydatność drewna do kontaktu z jedzeniem, ale jest kilka innych gatunków, które się do tego nadają (topola, dąb, jesion)choć tych norm nie spełniają. Nie dajmy się zwariować. Moja siostra posiadając podłogę z robinii akacjowej od 20 lat w kuchni czyli powinna już nie żyć, biorąc pod uwagę szkodliwe substancje zawarte w akacji 🙂 Wszystko z głową i będziemy żyć spokojnie.
A tak przy okazji to masz chyba fajna sprzataczkę-zajedokładną bo w twoim warsztacie nie ma nawet pyłku-to trochę dziwne jak na warsztat, który udaje stolarski. Tylko nie mów że posiadasz super dokładną instalację wyciągową.
A nie zapomniałem 😉 Specjalnie nawet dodałem w filmie iż DESEK do krojenia się nie powinno wykonywać z dębiny. To co pokazałem to nie jest deska, a taca – a na tacy stawiamy talerzyki 🙂
Albo kanapeczki
Krzysztof nie zawracaj sobie głowy i tak zostaniesz zablokowany na YT przez niewygodne komenty już tego doznałem .Jeżeli amatorowi nie pasują pochlebne komentarze to co blokujemy
Sam pracuję = sam sprzątam, albo inaczej…. jak dbasz=tak masz! 😉 Ty nie sprzątasz po każdej pracy? 🙂
A to fajnie wyglada-kanapka-talerz-deska-stół-??????????
Zobacz z jakiego gatunku zrobiona jest poprzednia typowa deska kuchenna i czym jest zaimpregnowana. Taca z tego filmu jest do innych celów, materiał jest wybrany celowo.
To już musisz się sam przekonać 😉 zrób stół, deskę i kanapki 😉
Boazerię to chyba polerujesz po każdym pokazie-widać że jesteś facet czasowy.
Krzysztof – jeśli chcesz spamować, to zapraszam do 9999999999 innych kanałów YT. Na DiD spamu nie będzie. Pozdrawiam
Krzysztof – myślałem że tak wiele komentarzy pojawiło się na temat tego co Jarek zrobił, a tu proszę – spam. I w ten sposób przez Ciebie straciłem kilka minut z życia na czytanie bezsensownego SPAMU!!!
A co do tacy to wyszła wspaniała. 😉
To nie spam!!!!!! To Moje zdanie – każdy ma prawo mieć je. A jak już zdążyłem Ciebie poznać to i tak moje komentarze usuniesz jako dla Ciebie nie wygodne.
Spam – to wpisy nie związane z poruszanym tematem. W Twoich ostatnich wypowiedziach nie widzę najmniejszego związku z tematem filmu.
Panie Krzysztofie – Buras to nazwisko czy określenie pańskiego zachowania? Mam nadzieję, że to pierwsze… Jak się panu nie podoba to niech pan nie ogląda i już. Zapraszamy na forum DiD gdzie będzie mógł pan zaprezentować swoje fachowo wykonane realizacje i udzielać równie (mam nadzieję) fachowych rad 🙂
Takie rzeczy to na ZPT się robiło 20 lat temu
dobrze mówisz 🙂 też miałem ZPT i cały tydzień się czekało na te zajęcia 🙂
chyba najlepsze lekcje
Mam pytanie z innej beki w jednym z filmów mówiłeś o tym że Felder nie zaleca używania piłki tarczowej na frezarce czym to jest umotywowane ?
mnich… aaaaa A! Nie mówiłem, że Felder nie zaleca, a że nie wolno stosować (wg BHP). Grubość frezu, ilość miejsca na urobek. Tyle ja wiem 🙂 Może inne osoby coś dopowiedzą…
Panie Krzysztofie akurat w tym filmie trocin fruwa wyjątkowo dużo jak na ten warsztat ( o odciągu jest oddzielny film) więc dziwią mnie Pana uwagi co do „zajedokładnej sprzątaczki” ciekawe jak w takim razie wygląda Pana warsztat ;)skoro zrobiło to na Panu takie wrażenie. A przy okazji myślę, że te filmy ogląda mnóstwo „amatorów” i takie uwagi są też bardzo cenne. pozdrawiam Yogi
yogi – a byłem właśnie ciekaw czy ktoś zauważy, że… klapa odciągu nie była otwarta na maxa przy frezowaniu 😉 W kadrze filmu chyba tego nie widać, ale widać sporą ilość pyłu 🙂
na szlifierce taśmowej też fruwa więcej niż poprzednio 🙂
Na takich deskach kawałek szyby i można podawać wypieki np sękacze , makowce itp.
A teraz drewno.
Jarku – fachowo to , deskę tak prostą o długości kawałek ponad metr się brzeguje , odcina na szerokość + naddatek na wyrówniarke i nie przecina się na dwa kawałki krótkie ( lubisz odwracać kolejność operacji ) Ponieważ lepiej i bezpieczniej strugać dłuższą i węższą deskę . Można też po struganiu ją lepiej ocenić i dopiero wykroić na długość elementy
Pozdrawiam Tomekz
Dzięki Tomekz, zawsze czekam na wpis do Ciebie 🙂 To akurat była deska już zbrzegowana wcześniej. Co do wyrównania długich desek to masz rację, ale… 😉 raz że trzeba mieć długi stół podawczy, żeby to dobrze zrobić (ja mam przedłużkę, więc mam ponad 1200mm). Dwa – jeśli cała deska była łódką to pewnie wyrównał bym ją całą do 10mm 🙂 Rozcięcie na pół zmniejszyło łódkę, co za tym idzie dużo mniej musiałem zebrać przy wyrównaniu.
Jarku Twoje zdanie zaczynające się od słowa „ Dwa „ nie jest dobre . Właśnie deskę krzywą należy porozcinać od długości i dopiero dać na wyrówniarkę , a resztę prostych , staramy się obrabiać jako długie
Czekam na coś bardziej skomplikowanego, a tam hejtem się nie przejmuj, ze komuś ściska 4 litery ze nie ma takiego warsztatu jak Ty i tyle. :DD Pozdrawiam
A będą i to dość mocno skomplikowane 😉 Z tego co mi wiadomo… 2 duże projekty właśnie przed nami 😉
11:29? Chyba pierwszy raz widze u Ciebie obloki pylu.
Dobre oko 😉 Przechodząc na frezarkę nie otworzyłem klapy nad nią 😉
Gdzieś można pobrać projekt w Sketchup’ie?
Jedna uwaga .Masz strugnicę do której można skutecznie zamocować deskę i szlifować ,a stosujesz jakieś maty przeciwpoślizgowe ,na których i tak Ci się przekręcała deska przy szlifowaniu. Co chwile przekręcałeś i poprawiałeś to przy szlifowaniu .
Daj Jarek za jakis miesiac, dwa zdjecie jak ta taca wyglada, ciekaw jestm bardzo 😛
Jednemu z komentatorów należy współczuć i nie jest nim JarekO. Jarku ja również z ciekawością czekam na komentarze Tomkaz. Zawsze można się czegoś nauczyć.
świetny film, mam tylko pytanie, czy szlifując szlifierką rotacyjną (oscylacyjną) nie uwidaczniają się później okrągłe ślady ?? nie lepiej było użyć szlifierki taśmowej ??
Witam, ze materiał masz nie odpowiedni to juz wiemy, ale czy deska nie powinna być klejona? nie zrobi Ci się łódka? pozdrawiam