Czas wyginania!
https://www.youtube.com/watch?v=Q4RYm2tkWF8
Skoro korpus gotowy to zabieram się za nogi 🙂 Następnym krokiem będzie wykonanie wygiętych drzwiczek. Tu już tak prosto nie będzie. Wymaga to trochę dodatkowej pracy i czasu…
https://www.youtube.com/watch?v=Q4RYm2tkWF8
Skoro korpus gotowy to zabieram się za nogi 🙂 Następnym krokiem będzie wykonanie wygiętych drzwiczek. Tu już tak prosto nie będzie. Wymaga to trochę dodatkowej pracy i czasu…
Trochę to klejenie na kopycie zrobiłeś Jarek nie tak jak trzeba ;/ Lepiej by było sobie kopyto zrobić z szerszego materiału i z odpadu po wycięciu łuku zrobić przeciwkopyto i tym równo docisnąć uprzednio jeszcze nieco je zwężając żeby klejonka się zmieściła. Jeśli już robisz tak jak pokazałeś to należy sobie pod ściski podłożyć przynajmniej jeszcze jedną taką lamelkę żeby nie porobić odgniotów i lepiej rozłożyć nacisk. Przy takim klejeniu jak pokazujesz wcale nie użyłbym ścisków śrubowych tylko dwóch pasów transportowych 😉 było byłoby ładnie i równo ściśnięte. Daj fotkę potem jak to się skleiło , zdjęcie spoin 😉 Fajnie że pokazałeś trick jak zrobić nutę bez jej wycinania, oby tylko Ci się tylko zeszła z nutami w innych ramiakach bo będzie szpara na filongu… Pozdrawiam i walcz dalej z tą szafką.
Jak powiedziałem w filmie – to był mój test wyginania na zimno. Stopy ścisków były sporej średnicy + plastikowe zabezpieczenia – nie zostawiły najmniejszych śladów. Samo klejenie – po zestruganiu 1mm z obu stron, ukazało się lite drewno 😉 żadnych szparek, tu nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Spasowanie wręgu z ramami pionowymi – no to już kolejny film 😉 Jeśli miał bym coś tu poprawiać – to pewnie zrobił bym drugie kopyto i zmniejszył promień, tak żeby po zwolnieniu ścisków odginając się, doszło do tego pierwszego kopyta 😉 Wtedy była by perfekcja. Tu pytanie… czy jeśli skleił bym nie 4 lamele, a np. 9 warstw forniru, to efekt tego odbicia kształtu po zwolnieniu by był mniejszy lub w ogóle go nie było? Generalnie jestem zadowolony z efektu i nauki 🙂
Odgięcie byłoby dużo mniejsze, a przy fornirze nie byłoby go wcale.
Jak zwykle kolejny ciekawy film.Ja nie mam żadnego doświadczenia z takimi klejonkami więc to dla mnie lekcja nr 1. Jarku dlaczego nie dbasz o swoje uszy ani raz nie założyłeś swoich ciekawych słuchawek a maszyny nie są cichutkie . Czekam na kolejne etapy konstruowania drzwiczek i pozdrawiam PIOTREK.
Te maszyny które Jarek ma są o dziwo na tyle ciche że nie trzeba nic zakładać a poza tym to oszczędność czasu na szukanie po całym zakładzie nauszników:D osobiście używam ochronników 😛
końcowa mina – bezcenna 😉
Witam!
Koledzy trochę napisali uwag , no a ja też dołożę swoje.
1. Nogi
dwa razy puszczałeś strugarkę , po co? Ze sklejonej formatki wycinasz od razu dwie kantówki na 73 mm dookoła i jak są proste to na strugarkę , zbierasz na 70 mm .
2 .Taśmówka
Przed rozcinaniem lameli , dobrze jest na wyrówniarce wyrównać płaszczyznę bazową , bo może być krzywa od traka
3 . Gięcie
przed klejeniem obracałeś lamele w różne strony nie podając czy dałeś prawą stronę lameli na front
nie powinno się dokładać ścisków między pola już dociśnięte , tylko od razu dawać we właściwych odstępach po kolei
Jak zawsze czekam na wasze cenne uwagi.
2. Deski obu stronie były przestrugane, lamele rozcinałem bazując na tych przestruganych stronach. Czyli po 2 rozcięciach – miałem środek (odpad) + 2 lamele.
Jarku,
Czy do przycinania plyt jak i litego drewna uzywasz tej samej tarczy w pile czy ja zmieniasz za kazdym razem?
jakich wkrętarek używasz? Ja mam Panasonic, ale myślę nad zakupem Makity.
Wwe pg sucks. Watching bdf network is better than wwe pg.WweTVPureGarbage