Jest brama – jest zabawa 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=4RKai-Y6WnA

W sumie konstrukcja miała być drewniana, ale brakło czasu… i jest stalowa. Docelowo jednak zrobimy ją z drewna. Póki co skupmy się nad automatyką otwierania takiej bramy 2-skrzydłowej. Wybór padł na NICE, a dokładnie MHouse i zestaw WG20S. Nigdy wcześniej nie montowałem takiego mechanizmu więc… było małe wyzwanie dla mnie 🙂 Jak mi poszło… zobaczcie sami. Zapraszam na film!

Kilka danych technicznych zamontowanego zestawu:

Najmocniejszy siłownik mhouse do bram skrzydłowych. Pozwala na automatyzację ciężkich bram o długości skrzydła do 4,5 m oraz ciężarze do 450 kg. Dzięki wykorzystaniu ciśnieniowo odlanego korpusu pasuje do każdej formy architektury. Wielopozycyjne wsporniki sprawiają, że w trakcie instalacji nie jest wymagane spawanie żadnego elementu systemu automatyki.

Centrala sterująca, która posiada wbudowany odbiornik radiowy, posiada wszystkie funkcjonalności pozostałych urządzeń mhouse (automatyczne zamykanie, programowanie nowych nadajników, częściowe otwarcie z regulacją jego wielkości, regulacja czasu pauzy, regulacja czułości rozpoznania).

Istnieje możliwość prostego wysprzęglenia siłownika w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Parametr Jednostka Wartość
Zasilanie Vpp 230
Moc W 150
Moment obrotowy Nm 1800
Prędkość kątowa stopnie / s
Stopień ochrony IP 44
Ciężar kg 10