Jupi! Długo oczekiwana przesyłka jest już u nas!
https://www.youtube.com/watch?v=AoL0wsEQFz0
Na naszej strugnicy witamy produkcyjną wersję aluminiowego Pantoroutera, czyli frezarki poziomej. Drewniany pierwowzór wykonał Matthias Wandel, natomiast wersja która do nas dotarła powstała w Japonii i jej autorem jest Kuldeep Singh. W dzisiejszym odcinku postaram się zbudować tą maszynę… zapraszam na film!
Oficjalna strona dystrybutora na Europę:
https://www.pantorouter.eu/
Swietna „zabawka”. Większość Twojego warsztatu to póki co tylko moje marzenie. Jestem parkieciarzem ale hobby -drewno jest ze mna od ponad 15 lat. Z karzdego Twojego filmu mam wiele frajdy. Kobylki np posłużyły do zrobienia kuchni dla moich córeczek. Dobrze że szyna festool pasuje do zaglebiarki Dewalta?.
No Jarku czekam na kolejne inspiracje i ciekawe pomysły. Pozdrwienia dla Lidki i Chłopaków z Hamburga.
Ciekawe, nawet bardzo.
Zobaczymy co może ta maszynka wyczarować, jak na razie to jak już wspomniano w filmie, sporo urobku.
Pozdrawiam i czekam na więcej.
Ponad 2 lata temu wykonałem drewnianą wersję tego urządzenia. Ma dużą możliwość konfiguracji często nie przewidzianych nawet przez jego twórcę Matthiasa Wandela. W sieci jest sporo tego przykładów. Trzeba tylko precyzyjnie wykonać szablony. Wielu użytkowników rozwiązało też problem odciągania wiórów. Gratuluję zakupu i czekam na prezentację zastosowań.
No Jarek potrafisz szbko pracowac-maszynka niczego sobie zrobiona po japonsku czekamy na wyroby!!!
W sumie to wszystko można zrobić frezarką górnowrzecionową, jedyna różnica to umocowanie materiału, trudno by frezować długą deskę, chyba żeby zrobić dziurę w podłodze 😉 albo podwiesić frezarkę pod sufitem. Masz zamiar podłączyć to pod jakieś CNC?
Ta maszyna to bardziej kopiarka niż frezarka. Mając szablon i mocne wrzeciono praca idzie błyskawicznie…
Hej,
Na rynku jest tez podobne urzadzenie firmy Leigh. Mathias wspomnial, ze jego pantorouter ma wiele zalet w stosunku do konstrukcji Leigh’a ale nigdy nie trafilem na jakies konkrety. Na pewno 2x pomniejszanie w stosunku do kopialu pomniejsza blad wykonania szablonu i to duza zaleta. Ale co jeszcze?
Jak narazie najwieksza wada tego pantoroutera jest dla mnie brak odciagu wiorow i ogromny syf jaki po sobie zostawia. Moze i praca idzie jak burza ale ogrom balaganu mnie osobiscie przeraza.
Amigorg – czy pokazywales gdzies swoja konstrukcje?
Leigh mam i ja 😉 Kuldeep właśnie dopracowuje system odciągu, jak skończy pewnie dostaniemy do sprawdzenia. Problem w tym, że chcesz widzieć pole pracy, a wióry lecą w każdą stronę 🙂