Długo oczekiwana praca na wizji 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=YsBc27E168A
Zaczynam od najłatwiejszych tematów czyli pracy prostoliniowej. Conturo prowadzi się łatwo i przyjemnie. Praktycznie nie ma różnicy czy naklejamy fornir czy grube ABS – efekt jest zawsze taki sam. Bardzo mocno przyklejone obrzeże. Zobaczcie zresztą sami jak mi poszło…
Ik schrok toen lekker spelen in beeld kwam
26:16 to ja oklejam wszystkie korpusy do kuchni na okleiniarce stacjonarnej bez żadnych dodatkowych gadżetów i takiego bogatego naddatku ,sprzęt za tyle tysi a nachodzić się trzeba nie zarobisz na tym bo to przecież tylko pokazówka .PRAWDA.Będzie leżała i się kurzyła albo dobra cena do sprzedania jak wszystko co jest na testach .Musisz się chłopie jeszcze dużo nauczyć żeby pokazać coś z niczego skaczesz z kwiatka na kwiatek pozdrawiam . Banuj blokuj to wychodzi najlepiej
witam,
posiadam ten sprzęt od kilku miesięcy i uważam że jest rewelacyjny.
Bardzo proszę aby Pan podpowiedział jak pracować na cienkiej okleinie PCV lub ABS bo często zdarza się że rozgrzany klej mnie ją.
My korygujemy to ilością kleju, temperaturą oraz prędkością – a może Pan ma inny sposób.
Witam, najcieńszy na razie miałem ten fornir jesionowy i też lekko zmniejszyłem ilość kleju. Jest tak jak mówisz. Jak jest dużo kleju rozgrzanego i cienka okleina i „przytrzymasz” maszynę w miejscu to obrzeże będzie wychodzić dalej (i się pognie). Utrzymuj czystą rolkę posuwu (po dłuższej pracy jest cała w pyle i będzie się ślizgać).
Jarek fajnie by było gdybyś zamontował tą mniejszą kamerkę na urządzeniach np na okleiniarce na stopie i przy gilotynie przy ostrzach wtedy by fajniej się oglądało np jak maszyna pracuje działa itd Pozdrawiam;)) i czekam na więcej;)) głownie realizację różnych mebli itd;)
Nie ma sprawy, będzie jak mówisz 😉
Ja jestem w szoku jak małe są te przenośne okleiniarki. Kiedyś były same takie kwardatowe całe z blachy, a tu upchnęli to i jeszcze udało się żeby samo narzędzie fajnie wyglądało. Klej to też ważna sprawa Jarek, może coś o nim jeszcze powiesz? Różni się czymś od tych w granulkach?
która okleiniarką pracuje się wygodniej. Felder czy Festool ?
Dobre pytanie… 😉 Tylko co rozumiesz przez wygodniej? Czy wygoda=ergonomia pracy, co za tym idzie czy po 8h pracy czuje się dyskomfort i masz dość narzędzia? Sprecyzuj trochę pytanie jak możesz…
Hoe komt het dat jouw haar van achter zo krullend is en van voor zo stijl? 😮
is er een schepper dan?
Super sprzęt tylko, że taka oklejarka i dodatkowo pompa próżniowa to jest droga „zabawka”. Ja bym się pochlastał jak bym miał docinać okleinę za każdym razem na bok elementu. Co do „wąskiego” elementu to 12 cm to jest dużo. Dodaj erratę do tego filmu jak okleja się „pospolity” tył do szuflady Bluma Tandembox wysokość M, czyli 6,8 cm lub listwę 250 cm x 10 cm na opaskę do szafy z drzwiami suwanymi. I aby było trudniej to oklej obie długie krawędzie.Pierwsza z nich to jest prościzna jak się wie co się robi. Może jest w jakiś sposób utrudnione (stosując tylko Vacuma i oklejarkę) ale jest też proste. Problemem jest właśnie oklejenie listwy na opaskę do szafy. W tym przypadku już tylko same narzędzia Festoola nie wystarczą. No chyba, że ktoś jest bardzo bogaty i stać go na np 4 Vacumy ;-). Mam na myśli cztery przyssawki bo pompa może i jedna wystarczy.
Koledzy z branży nie oszukujmy sie mimo że ta okleiniarka jest liderem w swojej kategori i chetnie bym nia pracował nie jest ona przeznaczona do oklejania formatek prosto linijnych przy produkcji mebli ale niezastapiona przy oklejaniu różnego rodzajów łuków itp ale mimo to i tak jest ZAJEBISTA !!!!
brawo to nie jest krawedz tylko plaszczyzna nazwa-wazka pokaz jak oklejasz tym gownem blacik grubosci 48 mm np o wymiarach 1200×500 mm z 4 zaokraglonymi naroznikami o promieniu np 100 mm dla jasnosci wszystkie poaszczyzny waskie oraz szerokie sa prostopadle brak zaoblenia Pokarz tez wersje jak wyzej gdzie jeden z bokow blatu np 1200 posiada orginalne zaoblenie pozdrawiam e
usa a parte de baixo
Witam.
Chciałbym podzielić się informacją gdzie kupić tanio (taniej) tę okleiniarke. znalazlem za 8138 złotych za pełen zestaw. Strona
http://www.ebay.co.uk/itm/FESTOOL-CONTURO-KA-65-SET-574613-EDGE-BANDER-BANDING-festo-power-tools-ebay-/281514161276?pt=LH_DefaultDomain_101&hash=item418b8d347c
Jedyny warunek to być płatnikiem podatku VAT. (lub mieć kogoś znajomego kto kupi na siebie) Zakup od razu bez podatku. Osobiście sprawdiłem ten sklep, Wszystko dotarło bez kłopotów.
Witam ponownie.
Dzisiaj uruchonmiłem sprzęt i jestem bardzo zadowolony. Ktoś się kiedyś pytał o wydajność kleju. Ja dzisiaj zaokleinowałem 112 metrów bierzących płyty wiórowej o grubości 18mm. Zużyłem na to 9 krążków kleju.
Za jedno opakowanie w którym jest 48 krążków trzeba na dzień dzisiejszy zapłacić 413 zł.
Tak więc przeliczjąc, koszt zaokleinowania 1 metra wynosi 0.70 zł plus kosz okleiny.
Pozdrawiam.
Dzięki za wyliczenia! Ja zawsze szybko-szybko i nigdy mi się nie udało policzyć ile u mnie wychodzi 😉 Rozbieżność wyników jeszcze będzie na 1-2 biegu i jaka okleina i płyta (można trochę mniej czasem dawać kleju jak zalewa).
Ja pracowaøłem na 2 biegu. Płyta wiórowa, po rozcięciu powierzchnie były gładkie. Okleina ABS a ustawienia dozowania kleju delikatnie zredukowałen w dół. Oczywiście jeśli materiał jest porowaty to kleju zużyte będzie trochę więcej
Pozdrawiam