https://www.youtube.com/watch?v=BWXHCHKG92Q
mogą nie tylko służyć do wyrównywania powierzchni czy też wręgowania. Jest jeszcze kilka innych zastosowań, które chce Wam pokazać. Dziś skupię się na typowych strugach stolarskich Festool EHL 65 oraz dużym HL 850.
HAAA no to ladnie mnie mój znajomy wkręcił z dlutowaniem „ręcznym” belki kominkowej :)))) Teraz wszystko jasne. dzieki za film
Mało tego, jeśli użyjemy kilku głowic na zmianę + szczotkarka i na końcu dłuto = mamy gwarantowany efekt starej belki 😉
Jarku masz rację strugów elektrycznych jeszcze nie pokazywałeś w swoich realizacjach.Widzę że jak zwykle podstawa to wyposażenie dodatkowe.Efekty pracy głowic dodatkowych są rewelacyjne.Czy przygotowujesz się do jakiejś realizacji w stylu rustykalnym.Pozdrawiam PIOTREK.
Tak jest, chyba akcesoria cenię bardziej niż same sprzęty 😉
kolejne gadżety które będą tylko chwilowym zachwytem tak bidnie 4 tysie po to żeby pokazać że się ma
Ja patrzę na to inaczej – wynalazłem temat na film, którego nikt inny nie poruszył. Praktycznie nie ma tak kompleksowo przedstawionego tematu strugów elektrycznych Festool. Jeśli masz jakiś ciekawszy pomysł na film, chcesz się tym z nami podzielić – zapraszam. Filmy widzów Domidrewno są zawsze mile widziane.
ps. postaraj się pisać poprawą polszczyzną
Fajnie ok też pracuję na Festoolu tylko który jest mi potrzebny i przydatny do mojej pracy, a nie po to żeby pokazać że się ma dla zasady bo nie wierzę że przy twoich projektach i pracach byłbyś w stanie zakupić sobie taki sprzęt .A co do pokazywania filmów na Twoim portalu to bądź pewny że nigdy ich nie ujrzysz bo nie mam czasu na zajmowanie się chwaleniem elektronarzędzi.Jeżeli Festool niema tak kompleksowo przedstawionego filmu bo pokazują tylko strony multimedialne to w mojej ocenie Twoje prezentacje są sponsorowane .Pozdrawiam
„bo nie wierzę że przy twoich projektach…”
To ciekawe co piszesz, bo właśnie te wszystkie bardzo dokładnie wykonane projekty na wizji, to właśnie dzięki nim otrzymaliśmy i otrzymujemy zapytania ofertowe o konkretne, bardzo ciekawe realizacje. Część z nich wykonaliśmy, na część czasu już nie znajdziemy. mnich – podpowiem… nie wszystko co robimy filmujemy ;)))
> nie wierzę że przy twoich projektach i pracach byłbyś w stanie zakupić sobie taki sprzęt
Skoro sam pracujesz na sprzęcie tej marki, to dlaczego inni nie mogą sobie pozwolić na jego zakup? Nie każdy musi odwalać chałę za grosze i nie każdy musi operować tylko w jednej branży by mieć warunki do dokonania zakupów określonej jakości.
> nie mam czasu na zajmowanie się chwaleniem elektronarzędzi
Czyli na coś konstruktywnego czasu nie masz, a na zrzędzenie aż nadto..
> Twoje prezentacje są sponsorowane
Baaardzo mało prawdopodobne. Nawet jeśliby tak było to i tak mają dużą wartość gdyż dobrze pokazują możliwości produktów, a wiedzę tą można wykorzystać przy zakupie struga innej firmy (wiadomo na co zwrócić uwagę).
Mnich!Piszesz,że nie masz czasu….więc go nie marnuj na…..Jarku!Cenię ludzi dokładnych w tym co robią.Tak trzymaj!!!Pozdrawiam Ekipę z Lasu
Człowieku tylko pieniądze i pieniądze. Czyli jak jedzie na ulicy dobre auto to szykujesz od razu gwoździa, żeby go porysować a właściciel to złodziej? Ochłoń! 😉 Idź do warsztatu albo lepiej do lakierni 😉 Wtedy może zmienisz tok myślenia zaczniesz doszukiwać się pozytywów w tym co Nas otacza. Pzdr. AdamK
Da się jakoś zamontować tego małego struga do „stelaża wyrówniarki”?
Ja używam strugu na podstawie, tylko gorszej marki 😀 szer. wału 110 mm. Ciekawy sprzęt, ale noże ciężko dostępne. Panie Jarku a nie ma możliwości zamontowania strugarki tak aby prowadzić materiał od prawej do lewej?
Może… , trzeba stanąć z drugiej strony?
To bd miał przykładnicę przy sobie
Coś wymyśli, sprytny jest.
Od bardzo długiego czasu śledzę poczynania Ekipy z Lasu i jednego, czego mi tutaj najbardziej brakuje to większej liczby sfilmowanych realizacji. Dobrym tematem byłaby realizacja od podstaw z omówieniem budowy drzwi wewnątrzlokalowych. Myślę, że byłby to ciekawy temat i z pewnością coś nowego, bo nie było na DiD takiego projektu wcześniej. Pozdrawiam Was Lidko i Jarku! Festool nie jest dla każdego, ale każdy ma swoją ulubioną markę, którą kupuje. Ty masz akurat Festool’a.
No drzwi by się przydały w realizacji, tylko… my nagrywamy przy okazji pracy. Problem, że wszystkie drzwi w domu już są zrobione 🙂 ale… jest światełko w tunelu – w przyszłym roku będzie 1 temat gdzie i drzwi się mogą pojawić 😉
jarku dzieki za film jestem szczesliwym posiadaczem obu strugow od 2006 roku a i tak dowiedzialem sie czegos nowego mam tez pytanie czy ta podstawa modulu mini wyrowniarki jest identyczna jak przy modelu ehl65 mam ten zestaw do tego modelu i chcialbym uniknac dublowania a tyko dokupic mocowanie do tej duzej mniejszy stolik sprawdza sie do lisew itp .jarku zawsze sie znajdzie jakis mnich ale co zrobic jak mu lzej ze ponarzeka to niech ma .Jest zmiana w modelu 65 bo moj ma kabel nie odpinany i nie ma soft grip na raczce to tyle pozdrawiam
Narzędzi są rewelacyjne i dają wiele możliwości panie Jarku gratulacje wiem że praca na takich narzędziach to przyjemność i duże ułatwienie, ale właśnie może czasami pan wspomni jak coś wykonać narzędziami bardziej dostępnymi dla ogółu z niżej półki cenowej.
mnich pisze: „Twoje prezentacje są sponsorowane”. Pytam – co to ma za znaczenie ? Mnie to wcale nie interesuje. Nawet jeśli by tak było.
Mnichu, też możesz założyć bloga, pokazać swój talent, zdobyć odpowiednio szerokie audytorium. Mówię Ci – firmy będą walić drzwiami i oknami.
od jakiegoś czasu śledzę Twoje wpisy, dzisiaj akurat nadrabiam zaległości i mam jedną uwagę. Czego jak czego ale Festoola reklamować nie trzeba – kto ma możliwość ten na pewno kupi. Ale czy masz możliwość „testowania” produktów innych producentów? Chętnie obejrzał bym równie ciekawe prezentacje innych marek, bardziej myślę dostępnych dla większości.
Skoro strug elektryczny jest taki fajny, to po co używać klasycznych? Gdzie się kończą możliwości struga elektrycznego skoro nadal klasyki mają się dobrze?