https://www.youtube.com/watch?v=UNh6cBM_Qzw
Zapraszam na drugi odcinek realizacji stolika kawowego. Dziś wyjdzie na jaw z czego je wykonam, rozpocznę od rozcinania desek, formatowania, strugania, szykowania do klejenia… itd. Praca idzie fajnie do przodu i to najważniejsze! 🙂

Cosik mi się wydaje,że zdążysz na urodziny Lidki.Fajna muza w końcówce filmu…Pozdrawiam Ekipę z Lasu
Pytanie co jest pokazane na filmie, a co jest już zrobione? 🙂
Witam.
1. Po rozcięciu na taśmówce mogłeś trochę materiał sezonować ściśnięty z przekładkami.
2. powiedziałeś że poliuretan nie można użyć do klejenia drewna mokrego – dlaczego?
3. Sprawniej idzie struganie drewna na nogi jak najpierw zbieramy elementy z wyższego wymiaru ( jeśli nie skalibrowałeś na pilarce ) i potem wszystkie po kilka szt razem z dwóch stron do żądanego wymiaru .
Pozdrawiam Tomek
Cześć Tomek.
1. Zgadza się, chciałem to przyspieszyć, kosztem dodatkowej pracy ;/ Następnym razem będę szukał materiałów bardziej zbliżonych na grubość docelową.
2. Sprawdzę i dam znać, które dokładnie się nie nadają. Chemolan B się nadaje do mokrego, ale przy Titebond on jest chyba do 12%. Postaram się to potwerdzić.
3. Chciałem zminimalizować odpad, miałem na styk materiału i dlatego tak chodziłem od maszyny do maszyny, zamiast najpierw piła później strugarka.
Hello Jarek, you must be a VERY happy men !! If I see how your shop looks and thewoodworking machines and tools you have, that is really unbelievable.I have seen in the US a lot off beautiful woodworking shops, but I never thought thatsomeone so nearby (I life in the Netherlands) has such a beautiful shop.I hate to it say, but I am jealous !!!!!!Jarek, I wish you (and your family) ALL the best and I hope that one day you make a English website and Youtube videos :-)Regards Schummie.
Widze ze stolik bedzie piekny -a kiedy wypijemy na nim kawe???
pozdrawiam!!!
już za parę dni za dni parę …
Jarek pracujesz na pelnych obrotach az waz od odciagu podskakuje,tak trzymaj .. pozdrowienia!!!!
Jarek błagam, co to mają być „blochy” ?! Nie ma takiego słowa! Foszty, baliki itp to jeszcze ujdzie, ale jakieś „blochy’?… Tak na przyszłość, staraj się robić taśmowo tj: najpierw tniemy, strugamy, potem kleimy, składamy itd, aby nie wracać do czynności które już robiliśmy 😉
blochy to blochy 🙂 Tu wszyscy tak mówią i każdy wie o co chodzi 🙂 Z tym chodzeniem wiem, muszę to bardziej w głowie planować. Tu mam wszystko w zasięgu ręki i nie zwracam na to uwagi. Na dużej hali – pewnie bym zupełnie inaczej pracował.
Hi Hen! Thank you very much 🙂 It’s very nice to hear that. I love my workshop too, I can spend there whole days 😉 English captions it’s very good idea, but… it take too much time to prepare it on timeline, so maybe you can learn a bit Polish language? 🙂 It’s not so difficult ;))) Best Regards. Jarek
Jarku wybrałeś super materiał,bardzo interesuje mnie efekt końcowy /wybarwienie/tych blatów.Mam pytanie co do klejonki czy deski blatów nie są za szerokie bo jak pamiętam do klejonki jesionowej stosowałeś listwy szer.5cm.Pozdrawiam PIOTREK.
Dokładnie to co napisał piotr mnie ciekawi…
Dokładnie jak napisałeś. Z jesionu od szwagra wiem, że maks 50 mm i powinno być stabilne. W tych blatach jednak buk, grab, sappeli i sucupira – one są dużo stabilniejsze same w sobie. Oczywiście jak się kiedyś coś z nimi zacznie dziać – to opiszę to u nas.
Interesuje mnie początek tej realizacji. Gdzie więc jest pierwszy film? A może ma inny tytuł? Wydaje mi się, że wszystkie filmy o jednym temacie powinny mieć taki sam tytuł. Pozdrawiam. Grzegorz
That is the nicest looking shop. You sure have serious tools….
A Panie Jarku zamiast stosować te ściski dla utrzymania desek w płaszczyźnie nie byłoby wygodniej i lepiej zastosować ze 3 do 4 domina na połączenie? Pytam bo sam przy takich pracach zawsze stosuję domina aby uzyskać (w mojej ocenie – ale może się mylę) lepsze połączenie.Pozdrawiam!P.S.: Czy ostatnio widziałem u Pana klej Chemolan B? Może go Pan polecić?