Dziś film o…
https://www.youtube.com/watch?v=0M1UfhvtV3w
… dość popularnym typie maszyn – szlifierce taśmowej z opcją oscylacji. Praca na takich ciężkich i stabilnych maszynach zdecydowanie zwiększa komfort i precyzję pracy oraz skraca czas potrzebny do uzyskania wyszlifowanych pod odpowiednim kątem powierzchni. Zobaczcie jak się sprawuje taka szlifierka u mnie w warsztacie, zapraszam na film!
Czyszczenie papieru ściernego jest OK, ale co z ostrością papieru? Przecież papier też się tępi…
Jarek,
Chyba przespales moment kiedy w naszym pieknym kraju podniesiono napiecie w sieci. „Sila” ma teraz 400V, a nie jak powiedziales 380V.
Amciek – nagrałem to dość dawno 😉 a serio – taaaak teraz jest 400V.
Witam,
Miałem okazję porobić na takiej szlifierce. Jest bardzo dobra właśnie do szlifu kantów materiału. Raz dwa i zrobione. Ale jestem tego zdania, że takich zabawek nigdy za wiele 😉
Pozdrawiam,
Łukasz – Dreluks
Te kostki/bloki gumowo-kauczukowe do czyszczenia papieru to firmy QuickWood, Wurth’a, czy jakieś inne?
Ten blok jest tak twarda guma, nie zniszczy on papieru.
Bartoszowi Jarku bardziej chodziło o to że, sam papier może jest i czysty ale i tak jest tępy, to tak samo jak wyczyścić noże w strugarce ale ich nie ostrzyć, czysty papier jeszcze chwilę posłuży, tylko jego ostrość już nie ta sama i tak trzeba więcej czasu spędzić przy szlifowaniu niż z nowym.
Ale zabity papier mniej szlifuje , możesz go wyczyścić ( i szlifować miękkie drewno , czy renowację / zdzieranie farby ) lub dać nowy
6:30–Silnik zasilany na siłę 3 razy 380V?
Mam też taką maszynkę i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń, robi co ma robić. Żeby wyszlifować dłuższe elementy niż musiałem odkręcić część od pochłaniacza pyłu i wtedy nie ma już problemu (za to nie wyciąga pyłu już tak dobrze, ale coś za coś). Ogólnie maszynka robi robote 😉
Panie Jarku , dziekujemy za kolejny ciekawy film , ciekawi mnie jakie kostki do czyszczenia papieru sie sprawdzaja ,iczy warto kupic do malej recznej tasmowej szlifierki ?
ps zeby wylaczyc maszyne nie trzeba podnosic klapki wystarczy nacisnac ten czerwony przycisk na wierzchu 🙂
ale zapewne zwykle Pan tak robi , pozdr
Ale ja pytałem o normalne zużycie papieru. Na czołgu (bo taki miałem) wymieniałem papier jeśli w porównaniu z nowym „ślizgał się” ale nie używałem takiego czyścika. Czy po czyszczeniu papier nabiera ostrości (agresywności)? teoretycznie jest możliwe, że pozorne stępienie papieru wynika ze zmniejszenia wielkości ziarna poprzez wypełnienie przestrzeni międzyziarnowej pyłem drzewnym, ale czy tak jest w rzeczywistości?
{Po czyszczeniu jest lepiej . Ziarenka którym stępią się końcówki już takie zostają .
Duże profesjonalne szlifierki dlugotaśmowe mają fabrycznie zamontowane „dysze” do nadmuchu / czyszczenia sprężonym powietrzem , więc coś jednak w tym jest by papier był czyszczony .
widziałem też, że można czyścić szczotką ryżową. Mógłbyś to Jarku sprawdzić?
I bet he is hitting them walls.
Panie Jarku to nie jest szlifierka oscylacyjna tylko szlifierka taśmowa oscylcyjna „robi ruch ” kołowy -pewnie dlatego tak mało ludzi ogladlo ten film szkoda bo bardzo fajny pozdrawiam
Jarku mam pytanie jakie są koszty takiej szlifierki?