Kolejne dłuta na strugnicy Domidrewno.
Tym razem będą to perełki od naszych sąsiadów z Czech – produkty firmy Narex. Muszę przyznać, że wgłębiając się w historie firmy oraz produkcję tych dłut łatwo dochodzimy do wniosku, że takie firmy muszą odnosić sukces.
Mnie osobiście boli, że nie mogę kupić dłut produkcji polskiej 🙁
Zapraszam na krótki film o tych dłutach oraz do zwyczajowej galerii.
Widze że dobrze zrobiłem zamawiając wczoraj NAREXy, oby odwdzięczyły się dobrą pracą:)
if you had the choice. would you buy Kirschen or NAREX?
Witam świetna prezentacja przekonałeś mnie i też sobie jeden komplecik sprawie ale tobie Jarku miejsca już braknie czas pomyśleć nad drugim wieszakiem 🙂 pozdrawiam.
Jarku możesz nakręcić jakieś info o szafkach, szufladach czy też pojemnikach które masz za sobą
super że poruszyłeś ten temat bo właśnie mam zamiar zakupić kilka pożądnych dłut a właśnie myślałem o firmie narex
Jak swego czasu była recenzja dłut kirschen stwierdziłem, że muszę posiadać chociaż jedno. I tak się stało;) Zakupiłem i nie żałuje zakupu… Każde posunięcie Nim w drewnie jest czystą poezją… Teraz trochę kasy uzbieram i moim zakupem będą właśnie dłuta Narexa;)
pozdrawiam,
Dreluks
Hmmm, ale o których? Sporo tam tego już mam 😉
Była mowa o tych z drewnianym rękojeściem
As you see on my chiesel rack, I’ve both 😉
ciemne z pomarańczowymi zamknięciami i jasne z zielonymi to jakiś system, czy tak Ci podrasowało
A toooo 😉 systainer Festool i Protool. Zwykłe walizki od sprzętów 😉 Mam część starych, część nowszych T-lock.
aa Dziękuje ślicznie, cena za sztukę przystępna.. ale wyposarzenei całego warsztatu to …. 😛
Ja też muszę sobie sprawic jakieś dłuta, Bo te co teraz mam takie co dał mi dziadek i już są oszczone kilka razy i wogóle nie chcą się wbić w drewno tylko zagnataja
Bardzo ciekawe video. Dzięki.
Szkoda że strugów w podobnej cenie/jakości jak narexowe dłuta ze świecą w PL szukać…
Dłut jeszcze nie nabyłem ale już mam wybrane sztuki które kupię w pierwszej kolejności.Z narexsu kupiłem niedawno rylec szydło za śmieszne/14 zeta/jest super jak za taką cenę do wszelkiego trasowania w twardym i miękim drewnie.Jarku czy ten nacinak znacznik na ostatnim zdjęciu też jest ze sklepu DŁUTA PL. bo nie mogę go znależ na ich stronie.Pozdrawiam PIOTREK.
Jest w dziale z nożami snycerskimi http://www.dluta.pl/katalog/noze-dla-rzezbiarzy/noze-snycerskie-narex/
Dziękuję koledze za podpowiedz,cena równie przystępna jak w przypadku dłut już go wpisałem na listę zakupów na ten rok;pozdrawiam PIOTREK.
Bardzo dobrze zrobiony materiał, fajnie że pokazano różne rodzaje i powiedziano do czego stosować, jednak „małe” sprostowanie… hartowanie polega na wygrzewaniu materiału w temperaturze ok 50 stopni większej od temp austenityzacji… czyli ok powiedzmy 800 stopni ale to zależy od składu stali i szybko schładza… w temperaturze 200 stopni przeprowadza się kolejny etap po hartowaniu a mianowicie niskie odpuszczanie, aby uzyskać materiał twardy lecz bez naprężeń hartowniczych.
Mam pytanie tak orientacyjnie to które lepsze standard czy premium, i jak one się sprawują w drewnie iglastym sosna?
Właśnie mam taki same pytanie jak poprzednik sebastian.
W sośnie – bez różnicy. Jest to tak miękki gatunek, że dłuta dłuuuuugo zostają ostre. Praktycznie dopiero w liściastych zaczynają być zauważalne różnice w czasie pracy dłut. Nie mówię tu tylko o Narex ale generalnie 😉 Przy twardych egzotykach jeszcze większe schody, potrzebne najlepsze HSS, żeby nie ostrzyć dłut w czasie jednej pracy 😉
You have brought up a very good details , thankyou for the post. fdkecdddfddcaded
Wow that was odd. I just wrote an extremely long comment but after I clicked submit my comment didn’t show up. Grrrr well I’m not writing all that over again. Anyway, just wanted to say superb blog! cdedbebfgggebeeg
Farmville farms even include free gift that is especially ddcefdddkafdeeca