No to zaczynamy pracę 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=LFN_JHkuFyU
Porządków w warsztacie cd. Sporo miejsca na podłodze i w kątach zajmują resztki desek i płyty. Pomyślałem, że czym szybciej zbuduję jakiś regał, stojak na te materiały, tym lepiej dla mnie 😉 Konstrukcja będzie dość prosta, ale powinna pomieścić dość sporo. Zacznę od omówienia projektu, a następnie odpalamy maszyny i jedziemy!
Świetne rozwiązanie ,resztki z desek nie będą plątać się ci pod nogami:].Z tego co widać nawet silnik 4kw dobrze radzi sobie ze stuganiem tych belek.Zaletą pewnie jest wałek strugarki.Jestem ciekaw o ile więcej kosztuje nóż spiralny od zwykłego?.
No te „resztki” to zmora i zarazem złoto 🙂 Co do cen – sory, ja celowałem od razu w spiralny wał.
Najładniej pachną sosny nadbużańskie. Ten zapach rekompensuje wszystkie trudy pracy.
Jakiej firmy jest ten ścisk do klejenia?
Częściej płyta ma wymiar 125cm 😉 Jarku dobra robota!
No właśnie przekonałem się, żeby nie ufać nigdy standardowym wymiarom 😉 Dobrze, że to od spodu hehehe
Nie dawaj muzyki w trakcie strugania, zabierasz przyjemność delektowania się dźwiękiem maszyny 😉
Jarku narzuciłeś ostre tempo z filmikami co mnie bardzo ciszy.Konstrukcja regału ciekawa i bardzo praktyczna co pokazałeś na foto/fejs/.Widzę że maszyn przybywa w warsztacie;zestaw do klejenia;piła stacjonarna też się wychyliła. Ciekawi mnie czego użyłeś do smarowania blatu grubościówki. PS.dla Krystiana;te ściski jak i pozostałe maszyny to FELDER obejrzyj ich strone .Pozdrawiam PIOTREK.
Ostre tempo jest wynikiem bałaganu 😉 Muszę zrobić kilka mebli na już i nie idzie się ruszyć, więc… i filmów będzie sporo 😉
Ale… już znalazłem 1 minus konstrukcji. Po niedzieli coś poprawię i na końcu pokażę co można lepiej zrobić 😉
Jarku jeśli to nie tajemnica firmy to czego użyłeś do smarowania blatu maszyny bo to ciekawy niuansik pracy na grubościówce.Pozdrawiam PIOTREK.
http://www.felder-narzedzia.pl/8head-zub-00320/8head-zub-05820/8head-zub-05920/810001010.html
Bardzo dobry sprawdzony środek polecam 🙂
P.S świetna robota Panie Jarku 🙂
Zaczynam się Was bać 🙂
Jarku byla by mozliwosc np zamowienia biurka u ciebie ? ;>
a czy obok strugarki stoi nowa piła bo jeszcze jej nie pokazywałeś ale wygląda na coś fajnego i jeśli możesz to ja też chętnie bym się dowiedział czym smarujesz blaty
Oj… była 😉 ale czy zrobię hehe Nie chcesz samemu spróbować? To większa frajda niż kupić!
ha . tylko czy mi sie uda zrobic cos sensownego . a hm gdzie mozna by kupic jakies ladne deski na biurko . ? wgl gdzie mozna kupic deski w rozsadnych cenach . w NOMI sa ale moze u jakis stolarzy czy cus ? nigdy nie kupowalem desek mam od cholery na strychu i jak sobie jakies male szafeczki do warsztatu robie to ich uzywam lecz na biurko by sie przydalo cos ladnego .
i jaki rodzaj drewna byl by dobry .
Witam Jarku film jak zwykle świetny ale mam pytanie odnośnie odciągu który namierzyłem 🙂 w twoim warsztacie to jest chyba Felder seria Hammer tylko jaki symbol?
Jarek-praca czlowieka uszlachetnia tak trzymaj!!!!
Jarek proponuje się zatanowić nad podwyższeniem regału do płyt np. 1830 , oraz zastosowaniem kilku pakietów łożysk ( odpadowe np . z napraw prądnic samochodowych ) zamocowanych w podłodze obok siebie na pręcie. Ułatwią one wsuwanie i wyciąganie płyt zza regału .
W tymi płytami to zupełny margines u mnie. Jak coś to wrzucę tam kilka formatek sklejki. Co do łożysk – to dobry pomysł 😉 przydał by się jakiś poślizg tam…
Co jest nie tak z tą grubościówką Felder Hammer ,że nie daje rady deski ciągnąć,na poprzednim filmie opisywałeś ,że to taki świetny sprzęt.
Drogi Marku z Lublina – jeśli masz choć trochę wiedzy na temat maszyn to wiesz jak wygląda blat maszyny nowej, a jak maszyny po kilku miesiącach pracy. Jeśli nie wiesz, to podpowiem – blat należy wyślizgać. Druga sprawa, że to belki, a nie deski 😉
AntexVsMetin2 deski znajdziesz w najbliższym tartaku w twojej okolicy .Jeśli chodzi o rodzaj drewna wybierz jaki ci najbardziej odpowiada:].Najłatwiej dostaniesz deski sosnowe,ja polecam ci jesion.
Typowe bla.bla.bla.
Ciekawy komentarz 😉 co autor miał na myśli? 🙂
Koszula w spodnie jak na maszynie robisz !
pkt dla Ciebie! Zawsze o tym zapominam ;/
Jarku super robota, ale napisz czym smarujesz blat grubościówki ! 😀
Oj widzę kolejny temat na film… to co użyłem dostałem jako gratis do maszyny. Płyn Feldera właśnie do blatów, w sumie nie wiem co ma w składzie ;/ ale… pić go nie będę, żeby sprawdzić 🙂 Ważne, że działa i nawet mokra sosna śmiga sama na drugą stronę 🙂
blizniak28
Można zastosować do lepszego poślizgu np.:
BUWI -pasta płynna
preparat TRV-36
Waxilit
wosk do drewna 😀
tomekz: tylko które z tych co wymieniłeś nie zostawią śladu na drewnie? Dla mnie to chyba najważniejsza cecha takich środków.
Jarek , z mojej wiedzy to TRV-36 nie zostawia śladów , jak inne , to nie wiem . Ja mam walce w płycie , więc nie mam takiego problemu , choć czasem smaruję woskiem do drewna , bo i tak jest to bardzo cienko , a szlifowanie zbierze wszystko
Może i teraz uda mi się zgadnąć piła felder k500?
Że niby mam nagrodę szykować za ustalenie modeli maszyn? 🙂 No sam nie wiem hehehe w kolejnych filmach wszystko się wyjaśni 😉
a ja mam natomias prośbę do pana , mianowicie , jestm uczniem klasy 2 gimblazjum , jako , iz trzeba w tej klasie przygotowac projekt edukacyjny , my w kolegami wybraliśmy projekt techniczny , a dokładnij stół do piłkarzyków . je możliwość , żeby pan wysłał mi jakieś plany , ogólny zarys ksztauty , jak wykonać ,z jakiego drawna , mamy budżey 300zł .Z góry dziękuje
Witam 🙂 No temat niezły 😉 Rozumie, że nudzi Wam się w szkole na lekcjach? 🙂 A serio – nie do końca wiem i jakie piłkarzyki chodzi. Były kiedyś takie na sprężynkach, a później już te duże stoły z pokręcanymi piłkarzami. Ten pierwszy stół – nie mam pojęcia. On był specjalnie profilowany. Od ręki bez szans, żeby to zrobić. Drugi stół – to już prosta sprawa – gruba sklejka na spód i na boki (nie powinna się wyginać). Bez zabawy w klejenie drewna.
mieliśmy plan aby 2 dłuższe boki wyfrezowac na połowie bługości i wsunąć tam blat , potem przyłapać mniejszymi bokami , jako naki użyć belek 6cm na 6 na metr i przymocować od spodu od środka la enie wiemy czy bedzi esię to trzymać
Jarku, wspomniane jest w komentarzach że coś jest nie tak z maszyną, bo nie ciągnie materiału. Odpowiedziałeś że jest nowa i „blaty należy wyślizgać”.
Co to znaczy ? Bo pierwszy raz o tym słyszę.
Odpisałem na Mantcie ale poszło z dymem 😉 Fabrycznie nowe stoły należy wytrzeć, wyślizgać. Są po prostu tępe po frezowaniu. Dopiero po przerobieniu około 2m3 materiału masz przygotowany blat do pracy. Jak z dotarciem każdego nowego silnika spalinowego.
Ciekawa konstrukcja regału. Widzę nową pilarkę, chyba jakiś felder i prasa. Widzę, że chyba będzie się działo 🙂 Co jeszcze zobaczymy frezarkę dol. wrz. a może szerokotaśmówkę? hehe
Oj będzie się działo 😉 Obiecuję 😉
Ja mam za mało miejsca na wielkie maszyny to raz, a dwa – do tego co robię, takie szlifierki mi nie są potrzebne póki co.
Witam
Proszę napisać czy obrobione w ten sposób beki były idealnie proste? Do tej pory cały czas wydawało mi się, że należy najpierw każdą belkę / deskę wyrównać na wyrówniarce aby zrobić dwie idealnie płaskie i prostopadłe do siebie płaszczyzny a następnie „dorobić” do nich równoległe na grubościówce.
Możliwe, że przy tej konstrukcji nie jest to aż takie istotne, ale warto było by skomentować, że taka operacja może być potrzebna przy zwichrowanym materiale. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
Pozdrawiam
Zgadza się w 100%. Tu nie miało to znaczenia. O tym o czym napisałeś będzie jeszcze mowa przy szykowaniu idealnych kwadratowych, czy prostokątnych belek, desek… gdzie kąt musi być 90 stopni.
pozdrawiam
Jarek