https://www.youtube.com/watch?v=944uQ8qJDbM

Korzystając z naszej wycieczki do Krakowa postanowiliśmy odwiedzić również Żory i salon firmy Felder. Chcieliśmy porozmawiać o nowych centrach obróbczych CNC. Zapraszamy na film!

PS. Nic nie poradzę, zawsze mnie pociągały najnowsze technologie 🙂

2018-05-01T18:13:12+00:00

About the Author:

5 komentarzy

 1. wszechciech 03/05/2016 at 13:41 - Reply

  Bardzo dobry materiał . Dodam od siebie parę uwag.
  Jeśli wybierzemy stół do nestingu zawsze można jeszcze użyć poduszek ssących ,ściągając płytę i zaślepiając niepotrzebne kanaliki – tak ,że uniwersalność tej maszyny jest nieco większa niż wynikałoby to z materiału.
  Druga sprawa; poduszki ssące . Siła ich ciągu zależy nie tylko od ich ilości ale także od ich stanu ( a może przede wszystkim) a zrujnować taką jest naprawdę dziecinnie proste- wystarczy obtarcie materiałem obrabianym , o narzędziu nie mówiąc . Producent zaleca wymianę tych gum co roku ( nie wierzę ,że ktoś to robi ) a cena jest naprawdę znaczna . Zamienniki , chociaż parę razy nawet tańsze nigdy mi się nie sprawdzały tak dobrze jak oryginały – wybierając więc tą opcję przygotujcie się ,że rocznie parę tysięcy pójdzie na gumy.
  Trzecia kwestia : dzielenie stołu – piękna sprawa ale pamiętajcie ,że wybierając barierę bezpieczeństwa w tańszej wersji , tej świetlnej – to nie będzie możliwe , zostaje tylko mata – oczywiście , po jej uszkodzeniu , co też jest bardzo łatwe np.upuszczając coś ciężkiego ,maszyna wam nie pojedzie i znowu $$$. To jeszcze o posuwie : 30m na minutę – w praktyce nigdy nie używałem , są pewne optymalne parametry a to za dużo. Mało tego – przy maszynach Weeke ( myślę ,że tutaj ze względu na duże podobieństwo , tak samo ) Spadek materiału na matę , bądź też naruszenie bariery świetlnej oznaczać może uszkodzenie napędu ! Weeke więc stosuje zabezpieczenie – maszyna dalej nie pójdzie a to oznacza resetowanie maszyny i programu i bardzo często zmarnowaną płytę .

 2. smand 03/05/2016 at 21:04 - Reply

  o Wy pierony, byliście na śląsku bez zapowiedzi!! Teraz stolarze hanysy do Was przyjadą – nie znacie dnia ani godziny 😀

  • Klo 04/05/2016 at 17:09 - Reply

   Chopie. Gdybyś nie siedział w szynku, ino czytał forum, wiedziałbyś, że wyjazd był planowany.

 3. Klo 04/05/2016 at 17:07 - Reply

  Ogromny szacunek dla przedstawiciela FELDER’a.
  Z wielką przyjemnością obejrzałem materiał. Facet wie o czym mówi i widać, że zna się na rzeczy. Żadnego stękania w stylu: „yyyy”, „eeee”. BRAWO!
  Mam propozycję, aby następnym razem umieścić na statywie kartkę z napisem „Nagranie. Nie przeszkadzać”. Może wtedy przypadkowi ludzie nie będą włazić w kadr. 🙂

 4. Łukasz 05/05/2016 at 21:37 - Reply

  I koniecznie następnym razem na początku i koniec dopisać audycja zawierała lokowanie produktu 🙂

Leave A Comment

Polecane

Forum Domidrewno

YouTube Domidrewno

Polityka Prywatności / Cookies