Para buch, maszyny w ruch!
https://www.youtube.com/watch?v=JFYN6-IEz4w
Zabieram się ostro za wykonanie wszystkich pozostałych ścian zewnętrznych. Najtrudniejsze zostawiłem na koniec i… nie powiem 😉 miałem trochę myślenia jak to wykonać. Wtedy pojawiła się w ręku piła japońska i poszło jak po maśle! Zapraszam na film!
Drewno konstrukcyjne KVH – JAF Polska.
Ale się fajnie takie prace ogląda. Czy przy tych dłuższych belkach daje Pan sam radę je nosić czy już 2-3 osoba potrzeba do pomocy? No i piła ręczna poszła w ruch :)))
Ładnie się na to patrzy , a szczególnie na dokładność wykonania .
Mnie brakuje podczas Twojej pracy ( robienie połączeń itp ) dokładnego w skazania strzałką na rysunek poglądowy ( gdzieś z boku ekranu ) , by można się było z orientować co robisz i gdzie element będzie zamocowany. Może to być trudne i zabierające Tobie czas przy pracy , ale tak wyobrażał bym sobie film instruktażowy .
Pozdrawiam Tomekz
Witam.
Teraz dopiero widać jak w praktyce niesamowicie usprawniają pracę odpowiednie maszyny. Oczywiście można to ztobić przy pomocy piły ręcznej i dłut, ale zajęło by to kila razy dłużej.
Pozdrowienia, i czekam na realizację z wykonania przedniej ściany. No ale tu to już chuba będzie potrzebna pomoc.
Jedna tylko podpowiedż i porada panie Jarku.
Dla własnego zdrowia proszę używać specjalnego pasa wzmacniającego plecy podczas podnoszenia ciężkich elementów.
Ja uważałem się za nizniszczalnego, a teraz muszę bardzo, bardzo uważać, bo mam nadwyrężony. Jeden żle podniesiony element.
Pozdraiwm
Świetna praca! Wszystko robione krok po kroku wg schematu i procesu technologicznego ale tak jak mówi Tomekz przydałoby się żeby gdzieś obok był pokazany element wykonywany w całym rysunku poglądowym! Gratuluje!
A mi niczego nie brakuje 🙂 jednak mógłbyś nagrać osobnego szorta o rysunku 2d i 3d tak, żebyśmy mogli połączyć to co robisz w praktyce z tym co masz na papierze. Myślę że to lepszy pomysł niż przerywanie filmu odnośnikami
. Pozdrawiam
Mnie absolutnie nie chodzi o przerywanie rysunkami , to ma być cały czas na ekranie ( tła w warsztacie jest dosyć ) z zaznaczeniem jaki element ( węzeł połączenia itp ) jest w danej chwili obrabiany przez Jarka .
Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim i uważam , że była by to super ułatwienie poznania metod pracy , a jednocześnie podnoszące atrakcyjność przekazu .
Takie rozwiązanie mogło by zagościć na stałe w przekazach D&D
Pozdrawiam Tomekz
Super sprzęt widzę, z takim to ja pewnie byłbym panem domu 🙂 niecierpliwie czekam na efekt końcowy