S018. Alternatywa dla płytek wzorcowych

 

Czasem w potrzebie wystarczy się dobrze rozejrzeć wokoło i nagle znajdujemy proste i dobre rozwiązanie. Dziś pokażę Wam moją alternatywę dla płytek wzorcowych grubości. Zapraszam na film!

Comments

comments

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w szorty, video

10 Odpowiedzi na S018. Alternatywa dla płytek wzorcowych

 1. Jarek Ostaszewski
 2. Patryk leśniak

  dobre , szybkie , skuteczne 🙂

 3. darkk

  Taka mała uwaga. Wiertła śrubowe, a nie cylindryczne 🙂
  Wiertła cylindryczne są to wiertła, które stosuje się do wiercenia pierścieniowego, dzięki któremu uzyskujemy np. zatyczki do otworów po sękach. Wygląda ono mniej więcej tak: http://www.stoma.bielsko.pl/environment/cache/images/300_300_productGfx_92e9433e0cb47813483b6d64e36f03a8.jpg

 4. Michał Teoś

  A ja spytam, jak tam prace nad szafką/półkami na preparaty? 🙂

 5. arkadiusz

  sprytne !!! lubie takie usprawnienia , co w sumie nic nie kosztuja , bo wiertla chyba sa w kazdym warsztacie ,
  ps czekam na film o wiertlach , swidrach i sekownikach 🙂

 6. 911mlody

  Panie Jarku – nie polecam dotykać płytek gołymi rękami. Mogą o wiele łatwiej wtedy zardzewieć. Najlepiej brać je w rękawiczkach bawełnianych, a przechowywać dobrze nasmarowane wazeliną kosmetyczną.

 7. robinson

  tak na marginesie to wiertła mają wymiar w ostrzu a nie w trzpieńiu

  • Paweł 46

   To samo pomyślałem, w trzpieniu jest zawsze 2-3 dziesiątki mniej. Inaczej wiertło by się klinowało i utrudnione by było odprowadzanie wiórów, szczególnie w wiertłach do metalu.

 8. Zbigniew Lis

  Witam.Ja nie z tej branży – muszę zaznaczyć od razu od razu – czyli w drewnie jeśli czasem podłubę, to tylko z nudów i dla własnej potrzeby, ale przyciągnął mnie tutaj widok płytek wzorcowych i to z wielkim zdziwieniem, ma się rozumieć, bo kto przy obróbce drewna używa płytek wzorcowych? 😀 Pomijam już ten trud wykonania tak precyzyjnego wzorca i to, skąd i za jaką cenę zostały zdobyte, „branie w łapkę”, o czym wspomniał 911mlody, czy środowisko i temperaturę pracy, ale przeznaczenie ich do ustawiania frezarki pracującej z dokładnością najwyżej w dziesiętnych milimetra wręcz mnie rozbawiło :DOczywiście temat dotyczyć miał prostoty myślenia jak szybko to zrobić używając wiertła, ale skoro ów suwmiarką cyfrową, którą wcześniej miałeś w ręce (jak sam wspomniałeś) też można to zrobić, dodam nawet, że dokładniej i wcale nie więcej to czasu zajmie, to po co kupować do tego cały pakiet wierteł? :DOczywiście lajk z mojej strony poleciał, bo jest całkiem możliwe, że znajdzie się ktoś, kto już ma wszystkie wiertła bliżej pod ręką, niż suwmiarkę i akurat takiej frezarki chce użyć, ale przede wszystkim za trud jaki wkładasz w publikowanie swoich filmów, z których wiele jest naprawdę bardzo pomocnych.Pozdrowionka i miłej pracy 🙂

 9. Adrian Zapotoczny

  Dobre, dobre !

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.