S011. Szybkie i proste połączenie na kołki drewniane

O kołeczkach jeszcze na DiD nie było 😉

Czasem faktycznie nie trzeba dużych maszyn do kołkowania, wystarczy mały znacznik i gotowe. Oczywiście wtedy musimy przyłożyć się do wykonania (żeby wszystko ładnie i równo pasowało), ale… da się! Zapraszam na film!

 

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w szorty, video

29 Odpowiedzi na S011. Szybkie i proste połączenie na kołki drewniane

 1. Jarek Ostaszewski
 2. Krystian Adamczak

  Dziękuję za film:-).

 3. Jakub Ochociński

  Panie Jarku słyszałem, że „podobno” lepszy sposób jest taki, że zamiast pinów nałożyć na wywiercone otwory trochę pasty do zębów i przyłożyć drugi kawałek drewna i wtedy będziemy mieli na drugim kawałku drewna odciśnięty ślad.Co Pan myśli o tym sposobie?

  • dajspokój

   Świetny pomysł. Podejrzewam, że w pierwszej klasie macie jeszcze zajęcia i zabawę z plasteliną, więc też możesz spróbować. Masz teraz wakacje możesz się pobawić.

   • JarekO

    dajspokój – jeśli nie masz nic do powiedzenia, nie komentuj. Czy to takie trudne???

  • BKn

   Można, ale wydaje mi się, że jak dobrze odciśniemy pin, wtedy wiertło już ma swój punkt ‚0’. ale jak nie mamy pinów, to pomysł dobry.
   Dzięki za film, będę niedługo coś łączył za pomocą kołków i chciałem przewiercać na wylot 🙂 teraz już nie.

 4. kuak14

  Odwieczny problem mocowanie równo kołków rozwiązany tak łatwo ? :OPrzydatny film ! 🙂

 5. Sebastian

  A gdzie można takie znaczniki kupić ?

  • wstefan

   w każdym dobrym markecie budowlanym – co wolfcraft’em handluje. Na pewno są w Leroyu i Castoramie

 6. Szczepan

  Ten sposób jest bardzo przydatny przy mocowaniu trepów do betonu. Ta sama zasada: nawiercenie otworów w betonie, osadzenie pinów, położenie trepa, odciśnięcie, wywiercenie, nabicie kołków i gotowe.

  • Tomekz

   Słabo to widzę przy krzywym betonie ( a prostych brak ) odcisną Ci się dwa znaczniki.

   Tomekz

   • amigorg

    Do betonu są trochę inne znaczniki – dłuższe, z grubszym kołnierzem, co powoduje ich wystawanie ponad nierówności betonu. Te z kolei nie nadają się do połączeń meblowych. Stosowałem je przy montażu schodów na kołki Fischera.

 7. kozio

  No i wreszcie film który zrozumiem 😀
  Przerobione jakiś czas temu i to chyba najskuteczniejszy pomysł.
  Dzięki Jarosław

 8. PelzaK1

  Robiłem szafki za pomocą takiego urządzenia firmy Wolfcraft do wykonywania odwiertów pod kołki i również za pomocą tych pinów. Piny są zdecydowanie szybsze i nawet dokładniejsze. Jedyna ich wada taka, że trzeba samemu zadbać o prostopadłe ustawienie wiertarki ;).

 9. Qiub

  Sposob dosc dobry, mam wolfcrafta i nie raz dupsko ratowal. Ogolnie wolfcraft wiedzie prym w pierdolkach jednak trzeba przyznac wyjatkowo przydatnych.

  Z machin to wiem ze mafell ma fajna zabawke na 2 frezy naraz. Jednak nie zawsze czlowiek tym dojdzie. Znajomy stolarz zapierdziela na mafellu wlasnie tym jednak od dawna sie pierdzielil z wyznaczaniem sladow nawiertow. On wlasnie wynalazl znaczniki z kilka lat temu przez przypadek na necie chyba i od tego czasu co jakis czas kupuje po kilka pudelek rocznie.

  Zatem jednak sa przydatne i pomocne.

 10. Marek

  Szczepan kłania się kolek fischer bardzo dobre polecam

  • Anonim

   Przereklamowany i nie zawsze skuteczny

   Tomekz

 11. Tom B

  Na „dosyć dokładne (czyt.: koślawe) połączenia” wystarczy zardzewiały gwóźdź i młotek. Szybkie i proste połączenia prowadzą do piekła. Czekam na dobre video bo wiem że Cię na nie stać.

 12. OldSchoolMusic

  Domyślam się, że przy płytach wiórowych ta metoda niestety nie działa (nie widać gdzie jest dziurka po pinie). Co proponujecie w takim przypadku? 🙂

 13. Dad Fromm

  Hallo,Sehr schöne Videos.Wo kann ich die Dübellehre in Deutschland kaufen und wie heist sie.DankeDieter

 14. Jacek skowroński

  piny fajne ale gdzie to to kupić ?

 15. Maksym kozłowski

  proste i skuteczne jeszcze tylko klej

  • Anonim

   Ale w tym sposobie ważne jest też ilość kołków, ich średnica w stosunku do deski i konieczność wywiercenia prostopadle. W przypadku dłuższych blatów czasem trudne… Trzeba też uważać na miejsce na klej a nie robić dokładnych nawiertów na połowę kołka

 16. Marcin Maroński

  Może kiedyś zrobił byś odcinek o tym ? Lamello Invis Mx Starter Kit https://www.youtube.com/watch?v=NaN-Emvizq8

 17. Michał Krawczyk

  Witam,Mam takie pytanie, tutaj przedstawił Pan w zasadzie połączenie tylko dwoma kołkami, a jak chciałbym takich kołków użyć więcej przy wiadomo dłuższej desce to czy są może jakieś szablony czy nie wiem jak to nazwać które ułatwiają takie działania? Słyszałem coś o multiprowadnicy bądź listwie do połączeń. A czy nie ma jakiś może tańszych rozwiązań?Będę wdzięczny:)

 18. CJWarlock

  Jak te piny nazywają się po polsku w handlu? Szukałem po frazach „piny pod kołki”, „piny do otworów pod kołki”, „piny do zaznaczania otworów pod kołki” i kilka podobnych ze słowami kluczowymi i w wynikach nie było żadnych ofert, jedynie ten film i zupełnie innego rodzaju narzędzia i piny (np.takie do montażu radiatora na procesorze Intel).

  • Arek

   Znacznik do kołków drewnianych

 19. bakkk11

  znaczniki do koleczkow

 20. A.B

  Super !!! Dziekuje Bardzo Za fachowa pomoc 🙂

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.