172. Oscylacyjna szlifierka taśmowa KS150

Dziś film o…

 

 

… dość popularnym typie maszyn – szlifierce taśmowej z opcją oscylacji. Praca na takich ciężkich i stabilnych maszynach zdecydowanie zwiększa komfort i precyzję pracy oraz skraca czas potrzebny do uzyskania wyszlifowanych pod odpowiednim kątem powierzchni. Zobaczcie jak się sprawuje taka szlifierka u mnie w warsztacie, zapraszam na film!

 

domidrewno_szlifierka_no1_ks150

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w video

19 Odpowiedzi na 172. Oscylacyjna szlifierka taśmowa KS150

 1. Jarek Ostaszewski
 2. Bartosz Mróz

  Czyszczenie papieru ściernego jest OK, ale co z ostrością papieru? Przecież papier też się tępi…

 3. Amciek

  Jarek,

  Chyba przespales moment kiedy w naszym pieknym kraju podniesiono napiecie w sieci. „Sila” ma teraz 400V, a nie jak powiedziales 380V.

  • JarekO

   Amciek – nagrałem to dość dawno 😉 a serio – taaaak teraz jest 400V.

 4. dreluks- lukasz

  Witam,

  Miałem okazję porobić na takiej szlifierce. Jest bardzo dobra właśnie do szlifu kantów materiału. Raz dwa i zrobione. Ale jestem tego zdania, że takich zabawek nigdy za wiele 😉

  Pozdrawiam,
  Łukasz – Dreluks

 5. perpetoom

  Te kostki/bloki gumowo-kauczukowe do czyszczenia papieru to firmy QuickWood, Wurth’a, czy jakieś inne?

 6. Jarek Ostaszewski

  Ten blok jest tak twarda guma, nie zniszczy on papieru.

  • Karol

   Bartoszowi Jarku bardziej chodziło o to że, sam papier może jest i czysty ale i tak jest tępy, to tak samo jak wyczyścić noże w strugarce ale ich nie ostrzyć, czysty papier jeszcze chwilę posłuży, tylko jego ostrość już nie ta sama i tak trzeba więcej czasu spędzić przy szlifowaniu niż z nowym.

   • Tomekz

    Ale zabity papier mniej szlifuje , możesz go wyczyścić ( i szlifować miękkie drewno , czy renowację / zdzieranie farby ) lub dać nowy

 7. mareki

  6:30–Silnik zasilany na siłę 3 razy 380V?

 8. Aleksander

  Mam też taką maszynkę i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń, robi co ma robić. Żeby wyszlifować dłuższe elementy niż musiałem odkręcić część od pochłaniacza pyłu i wtedy nie ma już problemu (za to nie wyciąga pyłu już tak dobrze, ale coś za coś). Ogólnie maszynka robi robote 😉

 9. arkadiusz

  Panie Jarku , dziekujemy za kolejny ciekawy film , ciekawi mnie jakie kostki do czyszczenia papieru sie sprawdzaja ,iczy warto kupic do malej recznej tasmowej szlifierki ?
  ps zeby wylaczyc maszyne nie trzeba podnosic klapki wystarczy nacisnac ten czerwony przycisk na wierzchu 🙂
  ale zapewne zwykle Pan tak robi , pozdr

 10. Bartosz Mróz

  Ale ja pytałem o normalne zużycie papieru. Na czołgu (bo taki miałem) wymieniałem papier jeśli w porównaniu z nowym „ślizgał się” ale nie używałem takiego czyścika. Czy po czyszczeniu papier nabiera ostrości (agresywności)? teoretycznie jest możliwe, że pozorne stępienie papieru wynika ze zmniejszenia wielkości ziarna poprzez wypełnienie przestrzeni międzyziarnowej pyłem drzewnym, ale czy tak jest w rzeczywistości?

  • Tomekz

   {Po czyszczeniu jest lepiej . Ziarenka którym stępią się końcówki już takie zostają .

   Duże profesjonalne szlifierki dlugotaśmowe mają fabrycznie zamontowane „dysze” do nadmuchu / czyszczenia sprężonym powietrzem , więc coś jednak w tym jest by papier był czyszczony .

 11. yeeezooo

  widziałem też, że można czyścić szczotką ryżową. Mógłbyś to Jarku sprawdzić?

 12. bennydman666

  I bet he is hitting them walls.

 13. Nhi Nguyen
 14. micaangelo507

  Panie Jarku to nie jest szlifierka oscylacyjna tylko szlifierka taśmowa oscylcyjna „robi ruch ” kołowy -pewnie dlatego tak mało ludzi ogladlo ten film szkoda bo bardzo fajny pozdrawiam

 15. Draxo

  Jarku mam pytanie jakie są koszty takiej szlifierki?

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.