Historia 1000 i 1 deski

Historia 1000 i 1 deski.

Rozmowa z Jerzym Banaszewskim współwłaścicielem Składnicy Drewna Pepliński & Banaszewski
Zapraszamy Was w podróż, podczas której może ktoś z Was odkryje swoją powołanie…brzmi tajemniczo? Posłuchajcie koniecznie naszej rozmowy.  

Comments

comments

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w lotna kamera, video

30 Odpowiedzi na Historia 1000 i 1 deski

 1. Lidka

  To wielka przyjemność i zaleta naszej pracy, kiedy poznajemy ludzi z pasją ☺

 2. Jarek Ostaszewski
 3. Rami Alahmar

  Cool video thanks for thatI tried the last 3 Videos for subtitle but on my tablet and mobilphone that doesn work i dont know why but only polski btw i look it also in polish even i dont understand

 4. tornadotyphoon

  Jest jakaś strona internetowa firmy Pana Banaszewskiego ?

 5. Mustela Nigra

  Odpowiedź na pytanie w 4tej minucie: Wydział Technologii Drewna w Poznaniu czy Warszawie; liczne technika drzewne. Jeśli chce się zdobywać wiedzę wystarczy poszukać.

 6. michji2

  Więcej takich fimlików, bardzo wartościowy 🙂

 7. Tomasz Palka

  swietny materiał. Ja sam szukam od dawna w mojej okolicy (Włoszczowa) tak w promieniu max 50km. a najlepiej jak najblizej jakiegos składu gdzie mozna kupić coś lisciastego to niestety wszedzie tylko ta sosna i sosna.

  • armil

   Swego czasu na forum amigorg polecał http://www.kabex.com.pl/. Okolice Olsztyna k. Częstochowy, więc całkiem blisko. W Świdnie albo na Kolejowej niestety tylko sosna, co jest o tyle dziwne, że K… ma w ofercie klejoną kantówkę dębową. O ile wiem nie dla detalistów.
   A materiał P. Lidii świetny.

 8. Lech Tokarski

  bardzo ciekawy filmik – super skład – dobrze jest mieć koło siebie takie wspomaganie materiałowe

 9. Krystian Adamczak

  Świetny film

 10. Wojtek Ś

  OSCAR za film nieanglojęzyczny 🙂 Pasja która drzemie w WAS jest cholernie zaraźliwa a najgorsze że jeszcze nikt nie opatentował na to lekarstwa bo moja kobieta mówi że powinienem zacząć się leczyć 😀
  Człowiek ogląda taki wywiad i zaczyna doceniać pracę rąk innych ludzi, widzi że to nie jest łatwe i zastanawia się za każdym jednym pomiarem nad tym jak to zrobić żeby nawet wiórów nie było za dużo!
  Pozdrawiam was drewnoholicy 😀

 11. Kilkujadek krasnal

  Dzięki Lidziu i Jarku za jeden z najlepszych i najciekawszych odcinków. Temat wart dalszego drążenia. Myślę tu o przydatności drewna do określonych celów (gatunek, klasa, sposób rozkroju). Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki.

 12. Tomasz Hamielec

  świetny film a Pan Jerzy no cóż tylko pozazdrościć wiedzy i tego jak Pan Jerzy czuje to drewno mam nadzieje że DID jeszcze kiedyś zawita w tej składnicy .

 13. Piotrek

  Super wywiad, kiedys od nich 1 deske ściągałem. Bardzo mili są tam pracownicy, pozdrawiam

 14. Sylwia

  Ale zazdroszczę Wam spotkań z takimi ciekawymi ludżmi 🙂

 15. Grzegorz Cyrek

  Co nie zmienia faktu, że chcąc zostać naprawdę dobrym rzemieślnikiem ma się utrudnione zadanie. Nie ma rankingu światowego szkół zawodowych- uczelnie mają swoje rankingi. Po skończonych studiach nie można zrobić zawodowki- choć zaocznie!

 16. Aleksander Korol

  Bardzo ciekawy film. Szkoda, że w mojej okolicy nie ma takiego składu drewna.

 17. Sebaskas

  Jak pięknie opowiadał o drewnie. Człowiek gotów jest spać na gołych deskach bez materaca.

 18. Robert Zajac

  Fantastyczny odcinek.Obejrzalem go z przyjemnoscia.Dziekuje i Pozdrawiam

 19. Tom37

  Ale wywiad!!! Super pomysł i oczywiście gratulacje dla Lidki i Jarka za pomysł a dla tego Pana ukłony za sposób w jaki opowiadał o drewnie, szacunek !!!

 20. Kaziuk

  Wpadliscie na wspanialy pomysl-dowiedzialem sie o wielu bardzo ciekawych gatunkach drewna z ktorych mozna zrobic wiele pieknych rzeczy znajac ich wlasciwosci i wiedzac gdzie je nabyc!!! Pozdrawiam !!!

 21. Ricko

  Genialne!!! Wywiad, na końcu którego człowiek czuje niedosyt. Spotkajcie się z tym Panem Jerzym raz jeszcze przy kawie i pogadajcie, my chętnie to później obejrzymy 🙂 Gość jest SUPER! Jakby opowiadał baśń, wielkie dzięki.

 22. 855lukas

  Świetny wywiad z Panem Jurkiem. Jak poeta opowiada o drewnie , miło się Pana Jurka słucha. Dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy. No ,a co do Lidki to ma talent dziennikarski , reporterski. Pozdro.

 23. ten tego

  Mądrego to i dobrze posłuchać, Pozdrawiam gorąco i cieszę się że jest ktoś kto jeszcze potrafi zarazić pasją…Dzięki panie Jurku

 24. Joanna Gęza

  polecam GWIAZDA JBhttps://www.youtube.com/watch?v=xxsgNyWc1UA

 25. cabajjero

  Niesamowita rzecz. Oglądając czułem się jak dziecko w sklepie ze słodyczami. Fantastyczny skład drewna, gdyby tylko był bliżej Wrocławia pewnie byłbym częstym gościem 🙂

 26. 1971robertb

  Super reportaż

 27. Łukasz Łukasz

  fajnie że zostały pokazane klasy drewna,powiedziane ze procentowo „jedynki” wychodzi tak mało co ma wpływ na jej cenę

 28. MrTrex1959

  Film ten jest dowodem na to, że pasja jest katalizatorem sukcesu. Wypowiedzi pana Jerzego wręcz ociekają miłością do tego co robi. Natomiast to co widzimy w tle, nie pozostawia wątpliwości, że jesteśmy w doskonale prosperującej firmie. Ja jednak chciałem poruszyć temat, który pojawił się na początku materiału, trochę jakby na marginesie. Chodzi mi o to, że niektóre zawody (tu była mowa o zawodzie stolarza) po prostu zanikają. Zmiana ustroju doprowadziła do likwidacji szkół zawodowych, a dostępność, a raczej łatwość kształcenia się na wszystkich poziomach sprawiła, że każdy młody człowiek uważa za przymus skończenie studiów wyższych. Taki swoisty pęd, nie tyle do wiedzy, co do wykształcenia, bo wiedza jaką posiada większość dzisiejszych absolwentów szkół wyższych to zupełnie osobny temat.Procent absolwentów szkół wyższych, którym udaje się znaleźć pracę w nabytym na tych studiach zawodzie, jest znikomy. Zwłaszcza, że większość z nich to absolwenci takich kierunków ja marketing i zarządzanie, socjologia, czy inne zawody gdzie nasycenie rynku pracy jest stuprocentowe. Jednym słowem, strata czasu. A przecież przez cztery lata większość ludzi jest w stanie nabyć umiejętności, które pozwolą osiągnąć znacznie wyższy status materialny, niż status przysłowiowego „magistra na zmywaku”. Na dzisiejszym rynku pracy dominują dwie grupy ludzi: Ci, którzy nie umieją nic i ci którzy posiadają, do niczego nieprzydatną wiedzę. Drastycznie natomiast brakuje fachowców w tzw zawodach fizycznych. Nie ma dobrych murarzy, stolarzy, spawaczy, tokarzy itd. Dziwne, bo właśnie w tych dziedzinach gospodarki praca jeszcze jest i to praca zupełnie dobrze płatna.

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.