477. Standardowy korpus szafki dolnej 800 mm

Standard nie jedno ma imię 😉

 

 

Dziś wykonam typowy korpus szafki dolnej, kuchennej o wysokości 800 mm. Postaram się zbudować go trochę inaczej niż poprzednio. Zapraszam na film!

Comments

comments

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w Realizacja, video

6 Odpowiedzi na 477. Standardowy korpus szafki dolnej 800 mm

 1. darkk

  A jak wygląda zabudowa zmywarki przy szafkach w standardzie 800mm? Czy zmywarka będzie się swobodnie otwierać z frontem ok. 793mm? czy może jednak ten standard koliduje ze zmywarkami?

  • Pawel

   A masz zmywarkę 800mm?

   • darkk

    Teoretycznie nie, ale dźwignąć normalną zmywarkę do wysokości 880mm to nie jest jakiś kłopot.

 2. Stanisław

  Dlaczego nie zostały zmierzone przekątne?

  • JarekO

   Zostały, spokojnie 🙂 Druga sprawa, że plecy są prostokątem i nimi możesz od razu wyprostować korpus (jeśli by się przeginał).

 3. Tomasz

  Wykonywałem cokół 150 mm i zmywarkę ustawiłem na krążkach z tekstolitu fi80x50. Chodziło o to, by zmywarka nie stała na cieniutkich śrubeczkach stanowiących jej regulowane nóżki. w przypadku wyższej można zastosować belki na pasku gumy. Problem może stanowić zbyt wysoki front, ale można też zrobić dodatkową szufladę nad urządzeniem ;).

  A zamiast okleinować niewidoczne obrzeża (kro bogatemu zabroni 🙂 ) można nasączyć je szkłem wodnym. Zrobiłem nawet test – kawałek płyty omazałem szkłem wodnym na obrzeżach i trzymałem w wodzie przez kilka godzin. Płyta nie spuchła, czyli była szczelna. Butelka szkła kosztuje kilkanaście złotych, starcza na wiele mb obrzeża.

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.