449. Masywne biurka drewniane cz.1

Kilka lat zbierałem się aby wykonać biurka do naszego biura i nadszedł w końcu ten dzień 😉 Blaty wykonamy z jesionu, a nogi… to się okaże później 🙂 Zapraszam na film o wykonaniu tych litych mebli.

 

Comments

comments

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w Realizacja, video

25 Odpowiedzi na 449. Masywne biurka drewniane cz.1

 1. Lirorobert

  Wszystko Jacku pięknie. tylko tak się zastanawiam że skoro dopuszczasz wygięcie się blatu a łudkę, to nie było by ładniej skleić blat z trzech szerszych kawałków?
  Pozdrawiam.

  • JarekO

   Nie tyle dopuszczam, że będzie wygięcie co przewiduje to i stąd taka a nie inna konstrukcja całego biurka. Wszystko wyjdzie w praniu 🙂 Oczywiście ładniej byłoby nawet wykonać to z 1 deski, ale tego nie będzie widać u mnie na stole (monitory, klawiatury, tablety, podkładki pod mysz itp) – zasłonią większą część.

 2. Tomekz

  Jak określisz , która strona blatu ( to czysta czy ta z sękami ) będzie na wierzchu biurka , to powiem Ci czy dobrze zrobiłeś.
  Pozdrawiam Tomekz

  • JarekO

   Ehhhh Tomekz… a jak myślisz? 🙂

   • Tomekz

    Myślę , że wiesz, tzn . powinieneś wiedzieć w momencie rozpoczęcia prac.
    Czy to jakaś tajemnica ? Czy czekasz na to jak blat……..?

    • JarekO

     Nie, to żadna tajemnica. Właśnie o to chodzi, o myślenie w pracy, a dokładnie PRZED pracą. O planowanie rozcinania materiału pod kątem pracy i typu klejenia. Chyba nagram o tym jeszcze raz film i kilka typów klejenia zrobię i zostawię na kilka dni… będzie wtedy wszystko jasne.

     • Tomekz

      Jarku , myślałeś i planowałeś przed rozpoczęciem pracy ( jak wyżej piszesz ) , to przecież wiesz , która to w założeniu wierzchnia strona blatu. Dlaczego problem masz z tak prostą odpowiedzią na me pytanie.
      Czekasz w którą stronę się wykrzywi ? Domyślam się , że nie będziesz z tego zadowolony.
      No ale to pierwszy raz ,i ciągła nauka

      Pozdrawiam Tomekz

 3. chrissbe

  Jak to łatwo wygląda 🙂

 4. wiewór

  Co tam Lidka nuci w czasie szlifowania?
  Ja obstawiam „gdybym to ja miała skrzydełka jak gąska…” 🙂

 5. JarekO

  Tomekz – cierpliwości 🙂 Specjalnie dla Ciebie pokażę w kolejnym odcinku jak blat wygina się dokładnie tak jak chcemy 🙂 I znowu będę zadowolony 🙂 Takie życie…

  • Maciek

   Niestety ale przemądrzałe pouczanie innych przez pewnych samozwańczych znawców staje się tu normą, szczególnie w przypadku kilku mądrali mających tu po kilkaset wpisów i jak wyrocznia kraczących co będzie źle, co się wykrzywi itd itp, tak ciężko poczekać czasem na efekt końcowy?

   • Krzysiek

    Więc wg Ciebie, facet, który posiada kwalifikacje zawodowe, doświadczenie, prawdopodobnie niejednego ucznia przygotował do egzaminu czeladniczego, prowadzi własny zakład i cieszy się uznaniem wśród klientów nie ma kompetencji żeby pouczać (z całym szacunkiem) amatora to ja się pytam kto ma?

    • JarekO

     Panowie więcej luzu 🙂 W końcu łączy nas pasja do pracy w drewnie. No chyba, że się mylę?

    • Maciek

     Myślę, że warto odróżnić konstruktywne pouczanie od złośliwości i „mędrkowania”, czy widzisz różnice?

     • Darek

      Dokładnie, popieram Cię…

 6. Krzysiek

  Przede wszystkim ja tutaj nie widzę złośliwości i mędrkowania ale być może nie jestem na bieżąco w netykiecie i nie wszystkie uwagi traktuje w kategorii złośliwości. Pozdrawiam

  • Tomekz

   Krzysiek – nie ma co dyskutować z Maćkiem , który swoją wypowiedzią nie załapał o co chodzi i nie ma pojęcia o stolarstwie. Zaś Jarka prosiłem o prostą odpowiedź na pytanie . Nie chciał odpowiedzieć teraz , jego sprawa.
   Pozdrawiam Tomekz

   • Jakub

    Dokladnie Tomku, mozna dyskutowac z kims kto ma jakies pojecie o pracy drewna i o stolarstwie. A co do Jarka i tego blatu… Moze tytul ,,wtopa roku” ?…

 7. JarekO

  Widzę, że temat niektórych bardzo ciekawi 🙂 Aby nie trzymać w niepewności skończony blat: https://www.youtube.com/watch?v=4Za1-RQ2Rkk. Wygięcie po tygodniu 2mm na stronę – oczywiście góra blatu bezsęczna. Czyli zgadza się w 100% to co pokazałem i powiedziałem w filmie.

  • Maciek

   Tomku, czy w całej swojej karierze stolarskiej wykonałeś kiedyś blat stołu który byłby odwrócony lewą stroną do góry? 😉

   • Artek

    Nie znam kariery Tomka, ale to dobry pomysł, może tomekz pokaże jakieś swoje prace. Chyba, że cała praca kończy się na komentarzach? 🙂

   • Tomekz

    Tak jeden raz z dębu o śr.140 mm , z odpowiednim profilem na prawym brzegu ,z pęknięciem i różnymi sękami na lewej stronie . Po przywiezieniu do właścicielki koniecznie się uparła żebym przykręcił tą lewą stroną na wierzch ,bo jej się taki podoba.

    Teraz Maciek odpowiedz mi dlaczego o to pytałeś, w nawiązaniu do blatu Jarka.?

    • Maciek

     Zapytałam Cię o to żeby się upewnić, że nigdy celowo nie zrobiłeś blatu lewą do góry i potwierdziło się to co myślałem. Jaki masz więc cel pytając Jarka którą stroną do wierzchu będzie jego blat, skoro to jasne, tym bardziej że Jarek odrazu Ci odpowiada a Ty dalej drążysz..

     • Tomekz

      Maciek
      Czytaj ze zrozumieniem daty wpisów w komentarzach.
      Jarek od razu nie odpowiedział wprost na proste pytanie , lecz dopiero po tygodniu – dlaczego ?
      Pytaj Jarka , może odpowie.
      Znamy się z Jarkiem osobiście kilka lat , szanuję Go i podziwiam w tym co robi . Lecz nie kadzę Mu , bo od tego znajdą się inni , mnie interesują sprawy zawodowe .
      Pozdrawiam Tomekz

 8. chrissbe

  Jarku, co masz na myśli mówiąc kantel? Mówisz o kantówce drewnianej, czy może stalowy płaskownik np 30x15mm?

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.