432. Ostrzenie cykliny prostokątnej

Cykliny w wykańczaniu powierzchni drewnianych sprawdzają się idealnie, muszą być jednak dobrze przygotowane do pracy. Zapraszam na film o ich ostrzeniu.

 

Comments

comments

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w sprzęty DiD, video

6 Odpowiedzi na 432. Ostrzenie cykliny prostokątnej

 1. an_tek

  Bardzo pomocny film! Dzięki! Krótko, przystępnie i na temat!

  Czy te ostrzałki to te same do w Lidlu były? Tamte chyba tylko bardziej kanciate i ciut mniejsze.

  • JarekO

   Były faktycznie kiedyś w Lidlu albo innym markecie jakieś diamenty ale DMT ma zupełnie inny rodzaj nasypu. Poszukaj filmu u nas o DMT.

 2. pit404

  an_tek 🙂 – tak to te same ostrzałki co ostatnio wrzucili do Lidla. Potem widziałem je jeszcze w tesco i w biedronce najtaniej.
  Następnie pojawiły się za połowę ceny w groszku i w żabce ,a wczoraj rozdawali je za darmo w lewiatanie………

 3. Tomekz

  To co Jarek robisz w pierwszym etapie równania cykliny , my robimy drobnej granulacji pilnikiem, i dopiero później wygładzamy marmurką .
  Zaciąganie druta robimy na cyklinie położonej na krawędzi stołu , przesuwając stalką ( gładki pilnik trójkątny ) tylko jeden raz – mocno dociskając.
  Stalka taż wymaga przygotowania . Gładzi (poleruje ) się ją na marmurce , by w czasie zaciągania nie zadarła krawędzi.
  Po przytępieniu cykliny , można powtórnie zaciągnąć drut gładząc stalką po płaszczyźnie ( odwijamy drut ) , a następnie zaciągamy go ponownie.
  Zasadniczo inny mamy podstawowy chwyt cykliny tzw boczny. Np. palce lewej ręki trzymają koniec cykliny nadając jej odpowiednie pochylenie , zaś prawa dłoń płasko dolega do cykliny (z kciukiem od góry ) i wykonuje ruch pchający.Cyklina
  Pozdrawiam Tomekz

  • JarekO

   Dzięki tomek za opis. Jak widzisz to co pokazałem też działa i to bardzo dobrze.

   Można jeszcze dodać że warto coś podłożyć pod kciuki lub pracować w rękawiczkach 🙂 chyba… że ktoś lubi mieć spieczone kciuki 🙂 Cienkie cykliny potrafią się ostro nagrzewać 🙂

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.