411. Preparaty: emalia akrylowa wodna

Kolorowy zawrót głowy! Dział preparatów do impregnacji i malowania rozwija się nadal. Dziś omówimy emalie akrylowe wodne. Bardzo wdzięczny preparat, łatwy do nanoszenia i o szerokim zastosowaniu. Zapraszamy na film!

 

Comments

comments

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w kompendium.preparaty, video

10 Odpowiedzi na 411. Preparaty: emalia akrylowa wodna

 1. Kamil

  Spoko materiał ale proponuję zapoznać się lepiej z teorią , nie ma czegoś takiego jak lakier farba baza czy tym podobne wodnego . Woda nie jest bazą do produktów lakierniczych , są tylko produkty wodo rozcieńczalne. Nawet oleje są wodorozcieńczalne. Drugie paleta kolorów Ral jest bardzo uboga , polecam NCS .

 2. Andriu

  Paleta kolorów jest uboga? Dobremu fachowcowi wystarczy kilka kolorów, żeby z nich uzyskać nieskończoną gamę bawr i odcieni 😉 Przecież je można mieszać samemu wedle uznania Panie specu Kamilu.

 3. Paweł

  Film bardzo dobry i za to plus.
  A co do samych farb akrylowych.
  Oprócz tego, że nie śmierdzą, to nie widzę żadnych zalet. Farby na rozpuszczalniku są o wiele lepsze. Paleta barw też bogata, wytrzymałość na ścieranie dużo większa i malowanie dużo wygodniejsze.

 4. Ricko

  Wszystkim się nie dogodzić, wiadomo, ale farby wodne są zdrowsze i bardziej przyjazne więc choć mniej trwałe też je wolę. A paleta barw tak jak Lidka powiedziała jest duża, ale samemu można ją powiększać do woli. Dla mnie film na plus 🙂

 5. Jorgen

  Ricko- masz racje-jeszcze sie taki nie urodzil co by kazdemu dogodzil!!!Film profesjonal!!!! Do milego!!

 6. pola

  Wybieram zdrowsze!!!!Za Kochanowskim powtórzę:;nie mak jak zdrowie……”

 7. pola

  sorki!!!nie ma jak zdrowie

 8. Ewela

  Kolory są ok. Chyba zdecyduje się na te farby 🙂

 9. Kamil

  Chodziło mi o gotową paletę RAL vs NCS . Dobremu fachowcowi potrzebne są tylko 4 kolory i ma nieskończoną możliwość. Drugie wszystkie produkty wodo rozcieńczalne są bardziej trojące niz pochodne olei czy syntetyków , wdychamy to samo albo i więcej tylko tego nie czujemy . Dla przykładu poczytajcie sobie fora lakiernicze i opisy wymogów systemów filtracyjnych dla baz wodo rozcieńczalnych i konwencjonalnych .

  • Lidka

   No to Kamil zadałeś mi temat. Poczytam chętnie, bo kiedy słyszy się farby wodne to od razu człowiekowi przychodzi do głowy,że zdrowsze niż olejne czy rozpuszczalnikowe. Co do palety kolorów to się zgadza,że 4 podstawowe kolory wystarczą. Pozdrawiam i dzięki za uwagi.

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.