338. Prowadnik magnetyczny 90 stopni David Barron’a

90_degree_guide_photo3_ok

 

Piły japońskie to doskonałe narzędzia pracy, jednak 0.3 mm brzeszczot (nawet z grzbietem) potrafi być trudny w prowadzeniu. Tu przychodzą z pomocą prowadniki magnetyczne Davida Barrona. Zacznijmy od podstawowego 90 stopni. Zapraszam na film i do witryny www Davida: http://www.davidbarronfurniture.co.uk/

 

 


90_degree_guide_photo2_ok

90_degree_guide_photo1_ok

 

 

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w sprzęty DiD, video

13 Odpowiedzi na 338. Prowadnik magnetyczny 90 stopni David Barron’a

 1. Jarek Ostaszewski
 2. Adam Zielonka

  Spoko więcej takich filmów 🙂

 3. Sebaskas

  Fajny ten przyrząd , zwłaszcza do pił japońskich. Wszedłem na stronę i bardziej przydał by mi się ten skośny do wczepów na jaskółczy ogon.

 4. Arkadiusz Kowalski

  chyba czas na nowy odkurzacz festoola juz sie nie moge doczekac

 5. 855lukas

  Ha się na początku zdziwiłem a potem uśmiałem bo sąsiad dokładnie tak samo się nazywa jak przyrząd który Jarku pokazujesz. A co do samej prowadnika to super sprawa. pozdr.

 6. Matuss

  Witam. Oglądam Pan już jakiś czas (ok. 2 tygodnie.) i bardzo podoba mi się stolarka. U mnie w rodzinie jest i było sporo stolarzy. Brat, dziadek, kuzyn, wujek. Chciałbym również pójść w tę stronę i tutaj następuje pytanie. Czy jest ok. jeśli pójdę do zawodówki zdobędę szybko zawód i zacznę pracę wraz z bratem? W szkole nie lubie się uczyć i bardzo mi się nie chce lecz po mimo tego mam średnią 3,80. Po zawodówce chciałbym wykonać kurs na maszyny CNC i ukończyć liceum wieczorowo po to aby mieć mature. Jak Pan myśli jest to dobra opcja?

 7. Kamil

  Bardzo ciekawy przyrząd czy można prosić o podanie jego wymiarów, średnic magnesów i ew. jeśli dokumentacja podaje siły przyczepności magnesów?:)

  • JarekO

   Oj Kamil… nie robimy podrób 😉 Zrób swój prototyp (nawet z drewna) i poesperymentuj 😉 Może Twoja wersja będzie lepsza niż Davida?

 8. Kamil

  hehe racja racja:) coś wymyślę a jak zrobię to może podeślę do zrecenzowania;)

 9. Tamara Castanon

  that ending though. the guys just started freaking out, it was great XD

 10. MrAliennos

  Można prosić o namiar na jakiś sklep sprzedający wyroby tej marki?

 11. flametongu

  Fajne ale cena 200zł + przesyłka za kawałek aluminium z magnesem i folią teflonową to trochę przesada. Nie jest to jakieś super dokładne ani super skomplikowane urządzenie. Równie dobrze można wziąć dwa klocki drewna skleić wywiercić dziurę wsadzić magnes+klei, przylepić papier ścierny na taśmę 2-u stronną i mamy to samo. Mógłbym dać góra 40pln za taki przyrząd, poza tym powierzchnie przyrządu są małe dlatego cięcia nie wyszły idealnie równolegle.

 12. dormar555

  Świetny film, można prosić o namiar na ten przymiar „made in Japan” użyty w filmie. Jaka firma ewentualnie gdzie można go nabyć.

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.