315. CNC DiD – MACH 3, krańcówki, limity, home

Limity? Jakie limity? 😉

 

 

Ano ploter CNC ma tych limitów dość sporo, można je ustawiać zarówno programowo jak i fizycznie (poprzez użycie mikrowyłączników czy czujników). Dziś postaram się pokazać Wam jak ustawiłem to w naszym CNC w programie MACH3. Zapraszam na film. 

Comments

comments

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w oprogramowanie, Realizacja, sprzęty DiD, video

20 Odpowiedzi na 315. CNC DiD – MACH 3, krańcówki, limity, home

 1. Mario Kowalski

  Jaki tytuł jest piosenki od 1;07 ?? Prosze o szybką odpowiedź 🙂

 2. vanderleilive77

  Amigo pretendo comprar um pc mês que vem porém o que vou comprar vem com peças de última geração com execao da vaga uma gtx 750 gostaria de saber se ela é boa para esse simulador e te para outros jogos mais pesados da atualidade.

 3. Jarek Ostaszewski
 4. Nersil

  Po co Ci Minecraft?

 5. Bl00ker

  Już myślałem że się nie doczekam. :)Pozdrawiam

 6. Krystian Adamczak

  A będzie filmik z samej pracy.

 7. Jason Statham

  Dobra robota, pikna maszynka.. na pewno jakieś małe frezowanie jest w planach, całe Dom i drewno mi się podoba, super się ogląda, świetnie urządzony warsztat, pozdrawiam! 🙂

 8. Piotr Skorniak

  nareszcie CNC czekam na jakieś projekty

 9. skrzatyex

  Witaj Jarku, krańcówki home mają sens tylko wtedy gdy robisz jedną powtarzalną rzecz na materiale montowanym w jednym miejscu. Od ponad roku pracuje na małej frezarce CNC bez żadnych krańcówek, co prawda ze stali i waży z 200kg, ale nie widzę potrzeby stosowania jakichkolwiek krańcówek w proporcjonalnie zbudowanej maszynie, jeżeli za każdym razem frezujemy co innego. Rozumiem, że jest to zabezpieczenie, żeby rama Ci się nie wyginała ale już widzisz czemu frezarek cnc nie buduje się z drewna. Jak puścisz program w którym zadziałają krańcówki limit to automatycznie materiał do utylizacji.

 10. st cz

  Pytanie , krańcówki magnetyczne/ indukcyjne maja swoja histerezę (odległość miedzy zamknięciem a otwarciem styku ) bazowanie osi zawsze wypada w punktach 0,0000 ? Powtórz kilka razy bazowanie z każdego rogu stołu.

 11. Jorgen

  Jarku dzielo skonczone-to teraz czekamy co ono potrafi Powodzenia!!!!

 12. Anonim

  Warsztat na miarę XXI w

 13. KuKy ™

  czy ja wiem , taki stary ?

 14. Piotr Wasilewski

  Super, że w końcu ploterek zaczyna ruszać. Teraz dopiero zaczynam wierzyć, że korniki nie mają szans 😉 Ale, ale – skoro już maszyna i soft sterujący wydają się być opanowane, i dokładane są kolejne zabezpieczenia to może by tak dodać czujnik pomiaru wysokości narzędzia? Przecież wszystkiego jednym frezem nie da się zrobić. A bywa, że 0,1mm robi różnicę. Zdaje sobie sprawę, że do projektów gdzie będzie użytych kilka narzędzie droga daleka, ale jeśli nie teraz to kiedy go dołożyć? I wiem z doświadczenia, że przydaje się bardziej niż początkowo mogło by się wydawać. Poza tym ploter super.

 15. czoug

  Podejrzane od Izaka . Pozdrawiam.

 16. Sebastian Jaksan Street Workout

  dobrze Panowie!!, Ten drążek do pokazu jest Wasz?siła!

 17. Mil uś

  kturej

 18. Blezio

  Czy na maszynie wykonanej z drewna jest Pan w stanie frezować elementy aluminiowe? Czy jest to niestety zbyt duże wyzwanie?

 19. Jacek w

  Mam pytanie Czy MACH3 można ustawić w programie że by zrobić ploter który wycina folie nożem a nim steruje silnik . Chodzi mi że by nie mieć noża wleczonego a że by silnik obracał nóż do kierunku cięcia czyli wrzeciono . Mam nadzieję że ktoś pomoże . Nie kumam czy takie ustawienia można ustawić w programie . Czy trzeba g-kody mieć na obracaniem noża do linii cięcia . Czekam na jakieś podpowiedzi wskazówki bo już długo siedzę i nic nie wiem . Chodzi mi o taki ploter wycinający nożykiem mam program Mach3 . Czy ten program się nadaje do takich rzeczy .

 20. Krzysztof

  Witam. Mam problem z bazowaniem. Nie posiadam mechanicznych limitów w swojej maszynie wiec musze kombinować z wprowadzaniem limitów przez program. Mam wprowadzone parametry stolu i maszyna fajnie schodzi do zera. Jednak gdy wciskam „pozycjonowanie” maszyna szaleje i zwłaszcza os z nieustannie idzie w górę lub w dół nie zważając na cokolwiek aż musze zatrzymać maszynę by nie uszkodzić ramy. Co robię nie tak? Jakieś rady? Dodam że na osi z widnieje dziwny parametr bo aż +1500 gdzie w parametrach limitów wpisałem tylko 0 – -70. Dodam że to moja pierwsza maszyna (chińczyk z ebay) i mecze się już 3 dni z ustawieniami. Zielony jestem w temacie cnc i programowania ale chcę się tego nauczyć.
  Pozdrawiam

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.