293. Remont: obudowa belki klejonką jesionową cz. 1

Jeszcze człowiek nie wykończył domu, a już trzeba remontować i poprawiać 🙂 Dziś zabieram się na wizji za obicie klejonką jesionową belki podsufitowej oraz sporej ilości rur z naszej instalacji CO. Prace rozpoczynam od demontażu starych desek, a następnie… zapraszam na film!

 

Comments

comments

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w Realizacja, video

16 Odpowiedzi na 293. Remont: obudowa belki klejonką jesionową cz. 1

 1. karpen87

  Rosjanie to bardzo mili i kulturalni ludzie, pracując w hotelu mogę obserwować różne nacje i jestem zaskoczony ich zachowaniem, wbrew stereotypom nie są pijani przez 24 godziny na dobę ;)W Polsce wciąż panuje przekonanie że Rosja = Czerwony imperialistyczny najeźdźca a przecież naród Rosyjski tak jak i My, Polacy mógłby długo opowiadać czym był komunizm.Z tego co pokazałeś można wywnioskować że powoli bo powoli ale jednak Rosjanie „ogarniają się”, zadbane cerkwie, dużo miejsc związanych z kulturą.

 2. Jarek Ostaszewski
 3. Marcin

  jakiego kleju używasz do klejenia desek?

 4. wiewiór

  Ta długa belka to chyba podciąg?

 5. 4fr4

  Witaj Jarku,Jaki rodzaj drewna kupujesz zazwyczaj w tartaku i ile wychodzi netto za 1m3 ? I jakiego kleju użyłeś aby skleić deski ?

  • Lidka

   Jarek kleił wodnym klejem do drewna twardego. A cen za m3 to raczej nie podam, bo nie znam…:) Jesion użyty przez Jarka ma 1000lat 🙂 leży u nas i leży i się nie chce skończyć.

 6. Jan

  Po co Ci Jarku prasa która nie spełnia swojego zadania? Dokładanie tylu ścisków mija się z celem (czas, wygoda, dokładność), prasa powinna być wyposażona w dociski poprzeczne wyrównujące klejonkę, które robią robotę w kilka sekund kręcąc jedną czy dwoma śrubami. Według mnie mało jest też samych zwornic w tej prasie, tylko 3? Do szerokich desek tak jak robiłeś teraz to ok, ale jeśli kleiłbyś z lameli szerokości powiedzmy 5 cm ten numer by nie przeszedł. Pozdrawiam

 7. Anonim

  Jarek czy przy struganiu na tzw. ”wysoki kant” , grubościówka nie tendencji do przechylania deski na bok?

  • Jan

   Jeśli pierwszy kant jest dobrze wystrugany (prostopadły), a grubościówka ma blat równolegle do wału to nie ma prawa nic przechylać itp, choćby listewka miała 10 mm. Pozdrawiam

   • Tomekz

    Jan – 10 mm listewka , -życzę powodzenia .

    W tym wypadku chodzi więcej o właściwy docisk walców do stołu

 8. The Boondock Saints

  Witam, Panie Jarku używa Pan kleju jakiejś sprawdzonej firmy np SOUDAL, DRAGON ??? Kleju do drewna twardego to można szukać i trafić na wodę 🙂

 9. Tyrciusz

  Panie Jarku co to za muzyka na wstępie pana pracy w warsztacie?

 10. Wijtze vd velde

  beste hardstyle mix die ik kan vinden op youtube beter dan hws etc. ga zo door!

 11. M. Vastenhout

  Vreselijk! 🙁

 12. Best of Tamil and Telugu Movies - SEPL TV
 13. Robert Nurek

  nie lubisz na wyrówniarce tak długie deski a nie lepiej kozła z jakimiś kołami czy coś to byś miał przesuwane i by nie stawiało opór i z regulowana wysokością ?

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.