260. Szafa przesuwna, wyposażenie oraz drzwi ramowe (cz. 4)

Dziś tematów będzie kilka…

 

 

Zaczynam wyposażać szafę, następnie rozetnę i obkleję kilka „tajnych” formatek płyty. Następnie temat najciekawszy czyli drzwi ramowe. Zdecydowałem się na lity jesion, mam nadzieję, że swoje już popracował i drzwi zachowają swoje wymiary i kształty przez parę lat 😉 Zapraszam na film.

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w Realizacja, video

11 Odpowiedzi na 260. Szafa przesuwna, wyposażenie oraz drzwi ramowe (cz. 4)

 1. Wojtek Leń

  Panie Jarku świetna realizacja!!! Pozdrawiam 🙂

 2. Kola

  No i o to chodzi … Aż miło popatrzeć … A te drzwi nie będą przeszkadzały przy opuszczaniu tych pantografów ?

 3. budarafal

  Obejrzałem pańskie wszystkie filmy i jestem pod wielkim wrażeniem jeśli chodzi o cierpliwość zapał do pracy i jeszcze to wszystko nagrywać. Wielki szacun i czekam na dalsze filmy:) Pozdrawiam

 4. PelzaK1

  Ubrania będą… przeszkadzać. Ja robiłem szafę podobnej głębokości to cofnąłem rurę o 5cm w stosunku do środka głębokości a i tak w niektórych kurtkach muszę chować rękawy do kieszeni :). Oglądanie jak składasz to wszystko i pasuje do siebie idealnie to czysta przyjemność. Ja w domowych warunkach mogę zapomnieć o idealnie równych krawędziach :). A w kwestii filmów, mógłbyś zainwestować w slider napędzany silnikiem, tak aby na filmach kadr przesuwał się w bok, przód, tył… świetnie by to wyglądało w przyspieszeniu.

 5. skrzatyex

  Jaki jest koszt takiej szafy i w jakich miastach operujesz?

 6. skrzatyex

  Btw. ostatnio też miałem masę desek bez wyrównanych brzegów i zacząłem je równać na formatówce. Do czasu aż przyszedł „majster” w sile wieku i się spytał co to za popelina. Nie wierzyłem do póki mi nie pokazał na 4m desce! Wystarczy ołówek, linijka i culaga (różnie to nazywają), w zależności od tego jak prosto przytniemy ręcznie po narysowanej linii wystarczą tylko 4 lub lawet 3 wyrównania przy culadze i deska równa z obu stron!

 7. piotr

  Widzę że przy okazji zabudowy szafy zostały odnowione ściany bo nie zdążyłeś założyć klapek na włączniki światła /dla bezpieczeństwa dobrze zakleić taśmą malarską/. System zabudowy drążków na wieszaki ekstra/trochę koliduje z otwieraniem drzwi wejściowych/ale to sprawa do opanowania i wyjdzie u trakcie użytkowania.Widzę że nowości festola szybko docierają do twojego warsztatu /zagłębiarka aku/ no i wyszedł z /szafy/ zestaw do mocowania próżniowego el. przy oklejaniu krawędzi i nie tylko. Do wypełnienia płycin w drzwiach może zastosować tworzywo zamiast szkła ze względu na dzieci i możliwość uderzenia klamki drzwi wejściowych.No i pomyślcie o urlopie bo wakacje szybko mijają.Pozdrawiam PIOTERK.

 8. DJ21513469

  Solidna robota !A tak na boku to zna ktoś kawałek lecący od 10:56 ?

 9. Zbigniew Głowala

  Połączenie ramiaków na domino-ok, ale zabawa w „docinke” zaokrągleń po frezie, można to zrobić szybciej,prościej i ładniej.

 10. Zbigniew Głowala

  Ja robię to w taki sposób, że stojące ramiaki „odfelcowuje” po całości, poprzeczki wydłużam o głebokość odfelcowania x2 ( dwa stojące ramiaki) odfelcowuje poprzeczki „ze sztorca” na głębokość odfelcowania stojących oczywiscie po uprzednim zadyblowaniu domino.pasuje idealnie, ładniej wygląda i wbrew pozorom szybciej sie to robi jest to bardziej fachowo.Przy większych ilościach robie mały czop zamiast dybli od domino ( koszt dybli też ma znaczenie)

 11. MrBananekWLKP

  Taka moja uwaga dotycząca tego relinga. Umieściłbym go tylko w drugiej części szafy. Obecnie koliduje z drzwiami zewnętrznymi.

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.