255. Pilarka taśmowa jako szlifierka taśmowa

Dziś mały dodatek!

 

 

Mały… ale bardzo pomocny. Zdecydowanie brakowało nam w warsztacie szlifierki wąskotaśmowej. Takiej, która pozwoli szlifować szybko i dokładnie np. po rozcinaniu krzywoliniowym na pilarce taśmowej. Zabrałem się więc do pracy i po dosłownie 30 min. miałem super szlifierkę gotową do pracy 🙂 Zapraszam na film.

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w Realizacja, video

6 Odpowiedzi na 255. Pilarka taśmowa jako szlifierka taśmowa

 1. Jarek Ostaszewski
 2. Ignacy Kundzicz

  jestem za roznymi pomyslami ale szlifierka wrzecionowa raczej bedzie do takich prac lepsza

 3. Kaziuk

  Jarek chyba nie beda zadowoleni producenci szlifierek-ale chwala za pomysl!!!!Oby takich wiecej. Pozdrawiam!!!

 4. piotr

  Jarku jak wiele razy wspominałeś równie ważne co maszyna są do niej rozmaite akcesoria i tak jest w tym przypadku . Myślę że sprawdziłeś str. producenta a tam cena podobnej przystawki skłania do szukania własnych rozwiązań.Co do szlifowania wew.łuków to może do części podtrzymującej taśmę cierną zamontować połówkę wałka z drewna lub nasunąć rurkę z tworzywa.Sama możliwość wykorzystania piły taśmowej do szlifowania i dostarczanie gotowej taśmy przez producenta godna pochwały .Pozdrawiam PIOTREK.

 5. rwjurek

  Panie Jarku, dwie uwagi,1. nie ma w określaniu ziarnistości materiałów ściernych pojęcia „gradacja”określa się to jak GRANULACJA. Zawsze i tylko ==granulacja== ( można używać również zamiennie pojęcia ziarnistość).2. nie znam parametrów Pana piły taśmowej, ale proszę zwrócić uwagę na fakt, iż przy szlifowaniu drewna powinno się przestrzegać zasad o doborze szybkości szlifowania i granulacji.I tak drewno miękkie powinno być szlifowane z prędkością 12 do 18 m/s a drewno twarde od 15 do 22 m/s. Warto przy tym pamiętać, że im wyższa prędkość obróbki tym mniej materiału powinno się zbierać – czyli mniejsza granulacja.Pozdrawiam

 6. amigorg

  Przydatnej wiedzy nigdy za dużo 🙂

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.