250. Recenzja: Ekologiczny dom – jak do zbudować i zdrowo w nim mieszkać

Dziś Lidka opowie Wam o…

 

 

Przewodniku zawierającym zasady projektowania bioklimatycznego, opisujący cechy domu ekologicznego i pokazujący, jak taki dom wybudować i eksploatować. • 10 zasad projektu bioklimatycznego. • Bierne i aktywne sposoby zmniejszania zapotrzebowania domu na energię. • Najważniejsze elementy projektowania bioklimatycznego. • Projekt domu ekologicznego • Materiały, przegrody zewnętrzne, instalacje i wnętrza w domu „eko” • Eksploatacja domu w zgodzie ze środowiskiem. Możesz wybrać jedną lub kilka, ale możesz też zastosować wszystkie zawarte w książce propozycje. Wyjaśnia ona, jak działają różne ekoinstalacje i pomoże w podejmowaniu wielu decyzji na etapie projektowania i budowy, a także modernizacji domu.

domidrewno_arkady_ekologiczny_dom (7 of 12)

Duran Sergi Costa

Oprawa miękka, Format 19×23,5cm, Stron 160
Wydawca: Arkady (LINK)
EAN: 9788321347400
ISBN: 978-83-213-4740-0

Tradycyjnie poniżej mała galeria z naszej strugnicy 🙂

 • domidrewno_arkady_ekologiczny_dom (2 of 12)
 • domidrewno_arkady_ekologiczny_dom (3 of 12)
 • domidrewno_arkady_ekologiczny_dom (5 of 12)
 • domidrewno_arkady_ekologiczny_dom (7 of 12)
 • domidrewno_arkady_ekologiczny_dom (8 of 12)
 • domidrewno_arkady_ekologiczny_dom (9 of 12)
 • domidrewno_arkady_ekologiczny_dom (10 of 12)
 • domidrewno_arkady_ekologiczny_dom (11 of 12)
 • domidrewno_arkady_ekologiczny_dom (12 of 12)
Opublikowano na by JarekO Opublikowano w literatura, video

10 Odpowiedzi na 250. Recenzja: Ekologiczny dom – jak do zbudować i zdrowo w nim mieszkać

 1. Citroen Games

  Maar hij is wel geweldig!!! de video!

 2. gameskhadargames

  de kalos generation

 3. Jarek Ostaszewski
 4. Pit

  ZAZDRZSZCZAM!!! Że macie tyle tych książek! Nie ma nic lepszego niż lektura do kawy na balkonie 😉 Lidka będzie obkuta jak mało kto hahaha Dziękuję i czekam na kolejną książkę, może coś ze starodruków???

 5. krzysiake

  Ludzie muszą sobie uświadomić, że nie ma nic bardziej ekologicznego niż praca własnych rąk.Drewniana deska nie jest sama w sobie ekologiczna (chodź by nie wiem co na niej było napisane – 100 % eco, eko, green pace poleca).Drewniana deska jest ekologiczna jeśli zrobimy ją samemu, a najlepiej z czegoś co chcieliśmy już wyrzucić, albo ktoś to wyrzucił.Pewnie zaskoczę wielu ludzi jeśli powiem, że najbardziej ekologicznym materiałem na świecie jest stal. Bo stal można w nieskończoność wykorzystywać.Drugim (według mnie ) materiałem który jest w miarę ekologiczny to właśnie drewno, ale tylko pod warunkiem, że jest to drewno krajowe (w azji – bambus, w europie sosna, itd.). Bo sprowadzanie materiałów przez pół świata nie jest ekologiczne. Kupowanie produktów regionalnych jest ogromnie ekologiczne bo nie płacimy ogromnej rzeszy pośredników, towar nie jeździ po całym kraju czy świecie żeby w końcu dotrzeć do nas, a przy tym spalić ogromne ilości paliwa.To co Pani Lidia powiedziała jest bardzo wartościowe i na pewno wiele informacji zawartych w polecanej książce jest godnych uwagi. Tak jak zbieranie deszczówki jest strzałem w dziesiątkę, czy uprawa warzyw w ogródku.Nic się nie zmieni jeśli ludzie będą myśleć, że ekologia to nie farmy wiatrowe, ogniwa fotowoltaiczne na dachach czy samochody hybrydowe. Ekologia zaczyna się w każdym naszym domu:-zgniatanie wszystkich rodzajów opakowań.-nie spalanie śmieci.-nie wypalanie traw.-oddawanie ubrań i rzeczy których już nie używamy osobom potrzebującym.-jeżdżenie komunikacją miejską czy rowerem.-mycie naczyń w zmywarce.-obniżenie temperatury w naszym mieszkaniu/domu do 21*C-posiadanie kompostownika (nawet na balkonie w bloku)-nie wyrzucanie jedzenia.To jest tylko jedna setna tego co można zrobić by następne pokolenia mogły się cieszyć naszą planetą.

 6. krzysiake

  Dodam jeszcze jedno. Bardzo się cieszę, że powstał taki kanał jak DiD bo dzięki Państwa pracy i zaangażowaniu wiele osób zostało i zostanie zarażonych pasją do pracy w drewnie swoimi rękami. Bo w każdej deseczce, haczyku czy reniferze:P zrobionych własnymi rękami widać miłość i pasję.

  • Lidka

   Cóż mogę dodać. Liczę, że ludzie zaczną wracać do tego co dobre, cenne i sprawdzone: lokalne towary, lokalne jedzenie, własne uprawy i że szacunek do tego co pozostawiono nam w spadku będzie wzrastał…choć pewnych strat nie da się już odratować 🙁
   Dziękuję Krzysiake za miłe słowa 😉 Pozdrawiam

 7. Szczepan

  Recenzja jak zawsze rzetelna i ciekawa. Tak się zastanawiam, czy były by jakieś kwestie do poruszenia, omówienia w temacie: „Ekologiczny warsztat”. Czy książka która została omówiona w tym filmie, da też jakieś sugestie na temat zbudowania, zaprojektowania warsztatu który będzie EKO + praktyczny. A może warsztatu nie rozpatruje się w kwestii wpływu na środowisko. Może nie ma takiej potrzeby, może… 🙂

  • Lidka

   Sięgając do wypowiedzi Krzysiake to nasz warsztat zbudowany własnymi rekami z lokalnego drewna już jest EKO 🙂

 8. Jorgen

  Lidka- ksiazka fajna komentaz jeszcze fajniejszy ksiazek nigdy nie za duzo a miec piekny wlasny i ekologiczny domek to marzenie chyba kazdego.!!!Pozdrawiam!!!

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.