237. Dębowa rama do plakatu

Prosty temat – szybka realizacja.

 

 

Dziś postanowiłem wykonać solidną, dębową ramę do plakatu. Połączenia tradycyjnie na ucios, wzmocnione sporymi kołkami Domino.

Tu niespodzianka dla Was – plakat do pobrania:
http://domidrewno.pl/pdf/Domidrewno_plakat_20140508.pdf

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w Realizacja, video

12 Odpowiedzi na 237. Dębowa rama do plakatu

 1. obshalkin

  Наша улица Наша город …… тьфу неграмотная бендера блядь самому нестыдно!!! И почему на Могучем Русском??? Гамнюк!

 2. Jarek Ostaszewski
 3. Pola

  ŁADNA RAMECZKA!

 4. czcibor360

  eee myślałem że żonę pan oprawił

 5. Marek

  Gwoździe najlepiej przebijać kładąc na szybie cienka blachę dla zabezpieczenia szyby . Bardzo dobre filmiki pozdrawiam

  • tomekz

   Błędna wypowiedź .
   Jarek dobrze przybijał szurając młoteczkiem po kartonie . Do takich prac jest specjalny młoteczek o skośnym obuchu , ułatwiajacym wygodne jego trzymanie i zawsze jak ślizgamy go po szybie to jest bezpiecznie

 6. Matt Przybylski

  Jarek, what do you do for a living?

 7. Marcin C

  Witam,Pan korzysta z wyciągu do wszelkich urządzeń elektrycznych dlatego nie ma Pan problemu z pyłem. Ja w swoim warsztacie nie mam takiego wyciągu/odkurzacza zatem musiałbym korzystać z maski przecipyłowej ( wielorazowej). Moża Pan zaproponować jakich masek używać i czy rzeczywiście są wymagane? Jakie konsekwencje mogą spotkać nas, pracujących przy drewnie, jeżeli masek nie będziemy używać?

  • JarekO

   Najprostsze maski przeciw pyłowe (z filtrem pomagają oddychać). Szczególnie przy szlifowaniu. Jakie konsekwencje? Po kilku godzinach masz cały nos, zatoki zapchane pyłem, reszta przedostaje się do płuc. Jest sporo gatunków, których pył jest rakotwórczy. Wydaje mi się, że lepiej dmuchać na zimne i zainwestować w maski albo wydajny odciąg.

 8. skrzatyex

  A istnieje jakiś sposób na tego typu proste wykonanie ale bez wymyslnego wycinacza wpustu?

 9. Jan Michalski

  Pani Jarku, oglądam te filmy są one coraz mniej pouczające a coraz bardziej demotywujące. A to dlatego, że używa Pan bardzo profesjonalnych narzędzi. Gdyby to był program dla stolarzy profesjonalnych to rozumiem ale wtedy po co film „jak zrobić dębową ramkę”? Ja jestem mega amatorem i od takich elementów chciałbym zacząć ale widzę masę sprzętu profesjonalnego a nie takiego jaki ja mam. Nie mówię, żeby wszystko Pan robił najprostszymi ręcznymi narzędziami, ale jak ucina Pan 10 desek to jedną uciąć ręcznie jakimś małym elektronarzędziem a resztę… „a resztę dotnę na maszynie profesjonalnej żeby było szybciej”.

  • JarekO

   Wałkujemy to od 1 dnia DiD 🙂 Ja pokazuję 1 sposób pracy z 100 możliwych. W kolejnym podobnym pokazuję inny itd. Pozdrawiam 🙂

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.