216. Budowa frezarki CNC DiD cz. 5 – stół roboczy, oś Y

Pracy jeszcze sporo przede mną…

 

 

Stół roboczy ma być odporny na skręcanie, wyginanie i taki będzie 🙂 Wszystko poprzez wykonanie w środku sporej kratownicy. Następnie konstrukcja osi Y i… jeszcze nie koniec 😉 Śruba kulowa osi Y również jeszcze nie gotowa. Po krótkiej kalibracji – pierwszy test za pomocą wkrętarki 🙂

Comments

comments

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w Realizacja, video

11 Odpowiedzi na 216. Budowa frezarki CNC DiD cz. 5 – stół roboczy, oś Y

 1. Jarek Ostaszewski
 2. piotr

  Jarku praca przy budowie CNC na ukończeniu ,wszyscy czekamy na pierwsze testy z pracy maszyny.Na fejsie już dałeś foto całej maszyny/robi wrażenie/ powodzenia w testach pracy i dużo satysfakcji z tak okazałego /sama/.Pozdrawiam PIOTREK.
  PS. Jarku fejs się nie otwiera z zakładki na stronie portalu DiD.

 3. Jarek Ostaszewski

  Z góry przepraszam na 2-3 momenty gdzie wyszedłem z kadru i mnie nie było 😉 Dopiero dziś to wyłapałem ;)))

 4. Krzysztof

  Jaki program do projektowania jest w planach?

 5. Piotr Rączka

  Mistrzostwo, czekam na efekt końcowy:)

 6. Mateusz Migut

  Wygląda to bardzo solidnie, Pozdrawiam i czekam na następny film.

 7. Marcin Dominiak

  kiedy koniec bo się nie mogę doczekać sam jestem w trakcie wstępnego projektowania swojej frezarki

 8. syntetyczny

  Dobrym testem na równoległość jest ręczne popychanie osi. Śruby toczne są bezoporowe więc powinny się poddać pod naciskiem. Chyba, że zgarniacze są za mocno ściśnięte, to wtedy trzeba je trochę poluźnić, ale to się tyczy jedynie osi x,y, gdyż w Z zgarniacz powinien stawiać na tyle opór aby oś ta samoczynnie nie waliła w stół maszyny 😉

 9. st cz

  Jak zwykle robota na górnej granicy profesjonalizmu, może trochę późno bo przy 5 odcinku, ale zastanawiam się o ile mniej miejsca musiał byś zarezerwować dla tej maszyny gdybyś zrobił ją ze stałym blatem a ruchomą bramą, o wadze nie wspominając. i jeszcze jedno pytanko testowałeś już jakiej mocy krokówki będziesz potrzebował do przesuwania stołu z ciężkim materiałem + obciążenie frezem i czy mocowanie śruby napędowej wytrzyma bezwładność tej masy przy szybkich powrotach to punktu wyjściowego?

 10. kaziuk

  Zniecierpliwoscia Jarku czekam na Final!!!Pozdrawiam !!!!!

 11. ploter

  Widzę, że praca idzie pełną parą, ostatni raz zaglądałem tu w grudniu, a tu proszę, już prawie frezarka gotowa. Wszystko pieczołowicie udokumentowane, także tylko czekać, aż urządzenie nam coś wytnie 😉 Oby wszystko działało, tak jak powinno! Powodzenia!

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.