126. Realizacja szafki warsztatowej cz. 2

Praca wre…

 

i kolejne klocki lego gotowe do montażu. Dziś czas po docinać płyty korpusu oraz brat, czas także dokleić listwy ozdobne w około blatu. Zapraszamy na film!

Comments

comments

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w Realizacja, video

12 Odpowiedzi na 126. Realizacja szafki warsztatowej cz. 2

 1. Jarek Ostaszewski
 2. Robert

  Pomysł na szafkę warsztatową jest ciekawym tematem i cieszy mnie to, że poruszono go na DiD. Sam przymierzam się do budowy szafki warsztatowej, ale ja swoją konstrukcję chcę oprzeć na konstrukcji stalowej, która zostanie następnie obudowana płytą. Dlaczego taki mało stolarski projekt? Wytrzymałość i sztywność takiej konstrukcji jest nieporównywalnie wyższa niż konstrukcji drewnianej…nie wspominając już o jej długowieczności. Poza tym szafka będzie zakotwiczona do podłogi na stałe. Życzę Ci Jarku powodzenia w pracach i czekam z niecierpliwością na realizację związaną z toczeniem w drewnie, o której pisaliśmy drogą mailową. Pozdrawiam.

  • JarekO

   Ja staram się „wyrabiać” materiał do końca. Stali nie mam w ogóle pod ręką więc nawet o niej nie myślę 🙂 O toczeniu… hmmmmm 😉 boję się, że mi się spodoba, a nie mam ani tokarki, ani dłut do tego hehehe

 3. amator

  Co oznacza „na ciasno” i „na luzno” w odniesieniu do laczenia na „domino”?

  • JarekO

   Domino frezuje oscylacyjnie (frez rusza się na boki). „Ciasno” – otwór jest spasowany idealnie pod kołek. Luźno – otwory są poszerzone na boki (co ułatwia spasowanie przy większej ilości kołków). Odsyłam do filmu o Domino XL 🙂

   • amator

    dziekuje – predkosc godna supermana 😀 a pominiety film o Domino napewno obejrze

 4. anonim :P

  Jakiej firmy są te zielone ściski i jak się sprawują?

 5. lemonmint

  To chyba Parallel Jaw, te zielone, tak mi sie wydaje.

  • lemonmint

   Dakota jak mówi newum.

 6. Jakub

  Płyta laminowana sklejona z jesionem, przyznam, że bym na to nie wpadł. A co do taśmy to klej do laminatu i tak by się za bardzo nie przykleił bo jest śliska i odpadłby po przejechaniu palcem czy paznokciem. Tak czy owak lepiej dmuchać na zimne 😉 Pozdrawiam Jakub.

 7. fallenzgr

  to w 3:18 wygląda jak wielka linijka 😀

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.