117. Pilarko-frezarka Felder Hammer B3 Winner Comfort – cz. 2

Frezarka i dodatki

Pora dokończyć omawianie B3 Winner firmy Felder. Dziś zajmę się frezarką i kilkoma dodatkami. Frezarka z trzpieniem 30mm w połączeniu z stabilnym wózkiem daje spore pole do popisu. Jeśli do tego dołączymy pochylane wrzeciono… to mamy narzędzie o 101 możliwościach. Zapraszam na film.

Comments

comments

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w video

23 Odpowiedzi na 117. Pilarko-frezarka Felder Hammer B3 Winner Comfort – cz. 2

 1. Robert

  Hej;-) Moje pytanie zasadnicze:
  Kto w kraju jest przedstawicielem lub gdzie jest siedziba firmy FELDER? (dr.google – ma z tym problem)
  Jaki jest koszt zakupu takiej maszyny?
  Pozdrawiam;-)

 2. piotr

  Jarku no i poszedłeś po całości frezarka z takim wyposażeniem to lak dla mnie zawodostwo+pasja.Ja na swoje potrzeby hobbisty poszukuję czegoś w wersji /kieszonkowej/w porównaniu do twojej maszyny. Mawet już znalazłem jak się wszystko dobrze poskłada to w lacie będę szczęśliwym posiadaczem małej frezarki stacjonarnej na frezy palcowe w pełnym zakresie średnic.Bo jak dobrze wiesz ich gama możliwości jest prawie nieograniczona w pracach hobbisty.
  PS. Tak trafiłem na twoją stronę przez filmik o stoliku do frezarek górnowrzecionowych KREGA i do tego na nowo rozbudziła się pasja do drewna. Życzę samych sukcesów w pracy na tak znakomitych maszynach i pozdrawiam PIOTREK.

  • JarekO

   No ja Krega mam i super sprzęt. Kolekcja trzpieniowych też spora 😉

 3. pit404

  Witam .Już dawno miałem chrapkę na ten cylinder szlifujący .Tylko nigdzie się nie doczytałem jakie obroty są dopuszczalne .Jarku jak myślisz (na mojej frezarce format są minimalne obroty 3500 ) ,czy te 500 obrotów więcej może być dopuszczalne na te cylindry ?

 4. Krystian

  Bardzo ciekawy materiał ,czekałem na ten odcinek ponieważ jestem przed kupnem frezarki dolnowrzecionowej :]

  • JarekO

   Kupuj tylko z pochylanym wrzecionem, to genialny pomysł. Dziś profile robiłem i bajka 🙂

 5. Tomek

  A jak sie sprawuje taka szlifierka czy papier sie nie zabija za szybko ponieważ zazwyczaj szlifierki tego typu oscylują góra duł no i jak z wygodą takiej wieloczynnościówki czy to przezbrajanie nie jest uciążliwe podczas pracy ponieważ kiedy frezujesz nie możesz nic dociąć wrazie potrzeby i na odwrót ???

  • JarekO

   Jak każda szlifierka – papier się zabije po dłuższej pracy. Tu możesz zawsze wrzeciono podnieść, obniżyć lub też pochylić.

   Co do przezbrajania… wiadomo, że najwygodniej mieć 1 funkcję w maszynie i przechodzić od maszyny do maszyny… ale trzeba mieć duuuużo miejsca. Tu na razie nie zwracam na to uwagi, czyli nie jest to czasochłonne czy denerwujące.

 6. blizniak28

  Jarku dobra robota ! Film świetny, profesjonalnie wykonany. Informacje fachowo podane. Polecam również /watch?NR=1&v=AQKdTDO77fA

  • JarekO

   Dzięki. No ten film mi umknął… muszę dłużej po YT pośmigać…

 7. Krzysiek Cieśla

  dzien dobry film instruktażowy bardzo dobry .Pilarko-frezarka Felder Hammer B3 Winner Comfort to bardzo dobry sprzet dla profesjonalistów ale cena też jest dobra [jakość kosztuje] .

 8. tomekz

  Taki sprzęt powinien mieć to kółko do podnoszenia wrzeciona z przodu , przechodzenie za każdym razem w bok , gdy nastawiamy maszynę i robimy próbę jest uciążliwe .

 9. Krzysztof Kanafek

  jak wyciąć w miarę idealne otwory (pod głośniki) w płycie mdf, gdy nie mam frezarki?

 10. Sebastian

  Wyrzynarką?

 11. andrzej weilandt

  własnie, a jaka jest cena tej wersji maszynki? Nie moge nigdzie znaleźć

 12. Atis Bukovskis

  Thank you Jarek! Excellent review!

 13. Agustin ribera

  para cuando en español ?

 14. Agustin ribera

  MUY BUENOS TUS VIDEOS !

 15. Agustin ribera

  gracias por responder.Me gustan tus videos, tu profecionalidad y tu taller esta muy bien momtado.No hay nada mejor, que trabajar con lo que a uno mas le gusta. Sigue asi

 16. LePilkin62TV

  not everything is so good – thin metal

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.