099. Stojak warsztatowy na płytę, drewno itp – cz.2

Stojaczku nakryj się!

Aaaaa… nie… to z innej bajki :)))

 

Belki przestrugane, czas poobcinać je na długości, pofrezować krawędzie. Następny krok to nudne malowanie 🙂 ale po wyschnięciu można w końcu zabrać się za wyczekiwany montaż!

Zapraszam na kolejny film!

 

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w Realizacja, video

37 Odpowiedzi na 099. Stojak warsztatowy na płytę, drewno itp – cz.2

 1. bartek

  widzę że nawet taśmóweczka Hammera sie pojawiła gdzieś na drugim planie;)

 2. TheRon795

  moja ukośnica terz jest na kółkach właściwie 80 % sprzętu mam na kołach masz rację Jarku mobilność to bzrdzo dobry pomysł a zwłaszcza w niewielkim warsztacie pozdrawiam Robert 😉

 3. Jarek Ostaszewski

  Tak jest. W razie potrzeby w 10min można zmienić całkowicie ustawienie warsztatu pod kolejną pracę.

 4. Przemysław Buciak

  muszę przyznać że bardzo ładny stojak warsztatowy:-)

  • JarekO

   Dzięki, bez niego na podłodze nie było by już 1cm wolnego miejsca 😉

 5. Paweł

  Bardzo ładnie wygląda ale czekam na efekt końcowy. Kiedy będzie kolejna część filmu?

 6. Krystian

  Bardzo dobry pomysł z tym wózkiem pod piłę ukosową .Widzę,że jest wiele nowych maszyn:]

  • JarekO

   No z braku miejsca, trzeba kombinować z mobilnością maszyn, ale to się sprawdza doskonale 😉

 7. Kris

  Tak się zastanawiam, czy w tym super warsztacie nie ma okien? Przecież nic nie jest wstanie zastąpić światła dziennego. Trapi mnie również jak Jarku będziesz wyciągał te płyty,skoro obok stoi kózka?
  Pozdrawiam

  • JarekO

   Sprawa okien już była omawiana. Każde okno to problem dla kamery, więc… ich nie ma 😉 Druga sprawa to bardzo trafne pytanie. Coś za coś… albo będę się trochę męczyć z tą płytą przy wyciąganiu, albo… będę biegał po każdy kawałek do szwagra 😉 Wybrałem opcje ciasne, ale własne 🙂 Muszę myśleć co mi jest potrzebne z dużych arkuszy przed napaleniem w kozie.

 8. tomekz

  Zamocowanie podpór półek bardzo słabe . Dlaczego nie zrobiłeś połączenia na czop ?

  Podpory górnej półki połącz na czop z kawałkiem pionowej kantówki i całość przykręć , a z przodu daj łańcuch do sufitu . Gdy zdarzy się koniecznie , że będzie Ci zawadzał by coś włożyć , to podeprzesz na te chwilę podporę półki kantówką i go odhaczysz . Zastrzały można dać , ale zabierają one miejsce , chyba że będziesz układał odpady pionowo do ściany .

  • JarekO

   Najsłabsze są te na samej górze, testowałem i wieszając się na samym końcu się nie urwała (na 1). Wtręty są tam 6×150 chyba. Jeśli zobaczę, że coś nie gra – wtedy opcja zastrzałów, albo to co opisałeś z łańcuchem. Wyjdzie w praniu pewnie…

 9. Rossoneri

  Wkręty to nie wiem czy najlepsze zastosowanie. Ale oczywiście zależy to od obciążeń jakie będą przenosić podpórki jak na kilka desek to ok ale wydaje mi się że z czasem zaczną się obrywać.
  A co ze starym warsztatem? Może tam trzymać materiał? Wiem, że najwygodniej wszystko mieć pod ręką ale maszyn coraz więcej a miejsca coraz mniej.

  • JarekO

   Oj mały warsztat już Lidka zaklepała na ogrodnicze rzeczy 🙂 Starą strugnicę też tam zabrała 🙂

 10. Rossoneri

  W takim razie mógł pan pomyśleć o jakimś kantorku 🙂

 11. Daniel

  Ja osobiście to jestem stałym widzem od samego początku DiD i tak czekam kiedy Jarek pokarze nam co umie na tokarce do drewna! 🙂 Może jakieś tralki by zrobił albo pokazał kolekcje kopiałów i dłut. Zawsze to jakiś kolejny ciekawy odcinek na temat sprzętu i pracy na nim.

  • JarekO

   Ciiiiii… Lidki tato chce mi 3m tokarkę wstawić do warsztatu ;))) Na razie się bronię bo ruszyć się już nie można. Teraz priorytet to zagospodarować ściany – tona osprzętu na nich wyląduje.

 12. Tomek

  Widać ze stojak rośnie ale czy nie wartałoby rozważyć opci mobilnej czyli wszystko jako jedna zwarta i oczywiście wolnostojąca konstrukcja na małych kółeczkach wrazie potrzeby można by coś tzkiego nawed wyprowadzić z warsztatu i zyskać na chwile więcej miejsca naprzykład jak ten
  http://www.youtube.com/watch?v=nZtIEFa3Ofk

  • JarekO

   Tylko, że mój stojak ma 3m szerokości, 3 wysokości i 1m głębokości. Wrzucisz tam setki kg materiału. To jest za wielkie. A tej prasy przed nim nie ma opcji przestawić, bardzo ciężka i ustawione kąty ma.

 13. Patrycjusz

  Zawsze na tą górną półkę można dawać jakieś lżejsze rzeczy listewki czy coś…ta jak napisał tomekz. Tego loga na strugnicy jeszcze nie widziałem 😀

  • JarekO

   Logo – musiałem coś tam dać :))) Tył szafki pod blatem straszył na maxa! :>

 14. JarekO

  Ciekawe co będzie w 100 odcinku nie? :>>>

 15. Patrycjusz

  Może jakiś super projekt? 🙂

 16. thuglviz

  Panie Jarosławie – jaką powierzchnię ma nowy warsztat, bo dopiero teraz widać jego ogrom. Pozdrawiam

 17. Jarek Ostaszewski

  Zdecydowanie za mały 10x6m 🙁

 18. Jarek Ostaszewski

  Dziękuje, mi też się podoba 🙂 Co ważniejsze jednak… podłogę mam już pustą 😉

 19. POLA

  Myślę,że w podpowiedziach tomkaz jest sporo racji.Warto się z nimi”przespać”….Pozdrowienia

 20. basler

  Ja mam garaż 25 m2, ale SCMke pięcioczynnościową, więc dużo miejsca nie zajmuje. Największy problem ze składowaniem materiału, taki stojak na kółkach byłby idealny.

 21. piotr

  Jarku jeden film a poruszyłeś tak wiele tematów.Regał solidny i przestrzeń mądrze zagospodarowana.Połączenia na czopy jak pisze TOMEKZ nadały by smaku stolarskiego ale chyba walczyłeś z czasem że przyjąłeś takie rozwiązanie połączeń. Erkowanie krawędzi to podstawa w konstrukcjach drewnianych przekonałem się o tym po zakupie frezarki do krawędziowania.Mobilność sprzętu i urządzeń w warsztacie to może być temat na osobny film. Myślę że tematów Ci nie zabraknie ,począwszy od omówienia nowych maszyn/pilarko-frezarka,piła taśmowa,wiertarka pozioma,szlifierka taśmowa,odciąg do wiór,prasa do klejenia/tyle wypatrzyłem w tym filmie.Pozdrawiam PIOTREK.

 22. szakal7890

  jak dla mnie to mało praktyczny ten stojak, wyciągając płytę trochę sie nagimnastykujesz a te podpórki niżej co tam będziesz wieszał kapelusz bo nic innego nie utrzymają ponieważ się zaraz złamią

 23. Jarek Ostaszewski

  Warsztat ciasny, ale własny 😉 Tłumaczyłem już iż to jedyne miejsce na takie formatki jakie mam. Dodam jeszcze rolki nad podłogą – ułatwią ruch płyty. Co do wytrzymałości półek – wszystko kręcone jest do belek nośnych ścian. Wkręty 150 i 200 mm. Kilka kapeluszy tam już leży – nic się nie dzieje 😉

 24. Ja Kub

  Jarku polecam do ukośnicy wózek wersja UG-set. Wersja ze skrzydełkami 🙂 Świetna sprawa

 25. Jarek Ostaszewski

  A moja szafka zła? 🙂 Ona docelowo będzie obok wiertarki, ale z możliwością odłączenia.

 26. Slawek Czerniak

  jarku co to za pilarke masz z tym fajnym stolikiem przesownym?

 27. Hoh3n

  Co to czarnego na ścianie? telewizorek?

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.