072. Strugnica Sjobergs Elite – dodatki, dodatki, dodatki…

I to jakie!

„Goła” strugnica była by… „goła” 😉 Dziś chciałbym Wam pokazać w co można uzbroić modele Elite i tu nie przesadzam, uzbroić – bo akcesoria są PANCERNE!. Szkoda tylko, że są płatne 🙁 no ale cóż… 

Zapraszam Was na film!

 

Comments

comments

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w video

21 Odpowiedzi na 072. Strugnica Sjobergs Elite – dodatki, dodatki, dodatki…

 1. Kadaf

  Najbardziej nudny i męczący wstęp w historii, Jarku wole jak gawędzisz niż oglądać bajeranckie przejścia

  • JarekO

   Dzięki 😉 w końcu ktoś woli moje gadanie hehe teraz też myślę, że to powinno być jako wstawki w środku a nie intro.

 2. piotr

  Strugnica z dodatkami to wymarzony zestaw chyba każdego pasjonata stolarstwa i drewna dobrze że można kupić to wszystko już w kraju pomimo bardzo wysokiej ceny . Taki zestaw to zakup na pokolenia myślę że będzie również służył kolejnemu pokoleniu stolarzy w twojej rodzinie (synowie). Przepraszam za te osobiste „wycieczki” . Dziki za kolejny filmik czekam na kolejne nowości w twojej stolarni. Pozdrawiam Piotrek . PS. kiedy będą do kupienia pierwsze tomy ksytloteki .

 3. piotr

  Strugnica z dodatkami to wymarzony zestaw chyba każdego pasjonata stolarstwa i drewna dobrze że można kupić to wszystko już w kraju pomimo bardzo wysokiej ceny . Taki zestaw to zakup na pokolenia myślę że będzie również służył kolejnemu pokoleniu stolarzy w twojej rodzinie (synowie). Przepraszam za te osobiste „wycieczki” . Dziki za kolejny filmik czekam na kolejne nowości w twojej stolarni. Pozdrawiam Piotrek . PS. kiedy będą do kupienia pierwsze tomy ksyloteki .

  • JarekO

   No mam nadzieję, że moje chłopaki wybiorą warsztat zamiast TV 🙂 Aktualnie jak powiem, że jest coś do zrobienia w warsztacie – wszystko rzucają i już są gotowi do pracy :))) Co do książek, czekam jeszcze na testy frezowania i dogrywam kwestię sponsorów (to najważniejszy krok).

 4. Tomek

  Wszystko pięknie ładnie ale kiedy zaczniesz Jarku coś działać miałeś pokazać jak używać szablonu do wczepów i nie widzieliśmy skończonej szafki a zakładam że jest już ukończona.

  • JarekO

   Po mału 😉 kolejne filmy czekają lub lecą właśnie na YT. Leigh – to temat na wiele filmów 😉 A szafka – dziś nagrywam ostatni film i myślę już co by tu zrobić kolejnego…

 5. darek

  Stol fajny,ale tamten stary mial to cos…pozdrawiam

  • JarekO

   Stary stół jest 10m obok 😉 Pewnie kiedyś go odnowie… 😉

 6. POLA

  popieram Piotra….stary stół miał DUSZĘ…..i popieram Kadafa…..Wstęp stanowczo za długi….i popieram Tomka…osobiście też wolę”działanie „-Zrób to sam”…wolę,ale z ciekawością oglądam każdy nowy filmik.CZEKAM na widok maluchów myjących się przy nowej szafce!!!!Myślę,że coś wkrótce będzie…Pozdrawiam EKIPĘ z LASU!!!!!!!

  • Ted

   POLA, pomyliłaś strony. Nie jesteś na naszej-klasie…

   • JarekO

    ???

    • Ted

     „CZEKAM na widok maluchów myjących się przy nowej szafce”

     • JarekO

      Pewnie dlatego, że moje chłopaki testują wszystkie gotowe rzeczy… no ale szafka jeszcze nie skończona :>

 7. ragetobe

  Hey there I’m not sure if you can speak english, I am looking at this bench for myself and would like to know if you have found the vices to wrack at all, is the bench heavy enough for daily use and did you buy that cabinet with it or make it?

 8. VictoryGuitarShop

  Hi, The vises are very solid and hardly rack at all. There are 2 rectangular rails the vises are supported by with the screw in the middle. Any racking is negligible.VP

 9. nodens777

  Witam , śledzę twoje poczynania i przyznam że podoba mi się to co robisz .Stół rzeczywiście wysokiej jakości ,wszystko bardzo ładnie tylko ta bajka o imakach .Jak nie wiedziałeś to nie trzeba było komentować.Aluminiowe są dlatego bo są tanie ,powinny być z miękkich stopów miedzi a te jak wiadomo są drogie, ale to w niczym nie umniejsza ich walorów użytkowych.A w czym rzecz . Chodzi poprostu o to żeby nie uszkodzić narzędzi tnących czy strugających w razie gdyby narzędzie zachaczyło o imak

 10. Kazek99

  Taki stół idzie zrobić, nie musiałeś wydawać kupe kasy, Jesteś stolarzem więc taki stół to powinna być dla Ciebie pestka.

 11. Janusz

  Panie Jarku. Gratuluję całości przedsięwzięcia,
  Proszę podpowiedzieć gdzie można dostać dociski, które wkłada Pan do otworów w strugnicy. Nie mogę tego znaleźć. Pzdr. Janusz. Geodeta-wykładowca-miłośnik stolarstwa 😉

  • JarekO

   To są oryginalne akcesoria Sjobergs, czyli do dostania u dystrybutorów. Są o tyle nie typowe, że otwory w stole są chyba 25mm (czyli grubsze niż standardowe 20-22 w stołach w USA).

 12. Janusz

  dziex 😉

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.