055. Wilgotnościomierz do drewna – tanie znaczy…

Tanie znaczy… jakie? 🙂

Tym razem sam byłem ciekaw co z tego wyjdzie. Nastawiony byłem, że „chińczyk” posłuży jako zabawka dla moich chłopaków, ale okazało się, że pomiary wychodzą analogiczne do miernika, który wcześniej używałem. Oczywiście wyjdzie w praniu jak zachowa się zimą, lub przy +30C, póki co jestem mile zaskoczony jego pracą.

Zapraszam na film!

 

Comments

comments

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w video

4 Odpowiedzi na 055. Wilgotnościomierz do drewna – tanie znaczy…

 1. KubaK

  Może nie teraz bo już przysypiam, ale chętnie obejrzę.

 2. Krzysiek

  Cieszy mnie ten filmik bo kilka dni temu zakupiłem identyczny mierniczek. Mam nadzieję, że będzie spisywał się równie poprawnie co ten z filmiku. Dzięki za porównanie, bo sam nie miałbym się nawet do czego odnieść (brak drugiego miernika).

 3. Bartek

  Bardzo proszę o dokonanie jeszcze kilku małych prób wilgotnościomierza aby urealnić test. Dla przykładu można zrobić to na czterech gatunkach o różnej twardości dodatkowo w różnych zakresach wilgotności (dla drewna świeżo ściętego, powietrzniesuchego i dobrze wyschniętego (np wyprażonego w piekarniku kawałka o niewielkiej grubości). To da nam dwanaście prób dla każdego miernika. Wtedy wyniki zaczną być naprawdę interesujące 🙂

 4. Stanislaw

  Osobiscie polecam miernik PM-20 firmy CAISSON, super jakosc i precyzyjne pomiary, podswietlany display wejscie na sondy etc. maja kilka ciekawych miernikow w ofercie i mam tu przynajmniej pewnosc dobrego sprzetu (certyfikaty kalibracji)

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.