023. Podkładki absorbujące drgania

Brzmi to może trochę zawile…

ale jest banalne w budowie i doskonałe w pracy. W sumie każdy może to wykonać sam w 3 minuty i za dosłownie grosze 😉 Zobaczcie zresztą sami… 

 Tutaj małe zbliżenie:

Zapraszam na film.

 

 

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w video

9 Odpowiedzi na 023. Podkładki absorbujące drgania

 1. Dragon

  Fajna sprawa ,ale jaki koszt i gdzie można dostać?

 2. klechu

  Hej! Ciekawy film, ale nie do końca podzielam Twój optymizm:)
  Szlifując rotexem (czy cokolwiek to było) jednak przytrzymywałeś materiał ręką na podkładkach, a bez podkładek pokazałeś szlifowanie już bez trzymania. To sprawia, że takie porównanie jest malo wiarygodne. Poza tym, czy przy niewielkim docisku szlifierki do materiału, i bez trzymania ręką, materiał nie odleci?
  Co do frezowania tak zamocowanego materiału to ja byłbym ostrożny. Tutaj przytrzymanie ręką może się fatalnie skończyć, a jak materiał choć minimalnie się przesunie, może to spowodować nieprecyzyjną obróbkę.

  Poza tym ten element nie był aż tak mały – ja mniejsze mocuję w strugnicy drewnianymi imakami i jest ok:)
  Nie zrozum mnie źle – z pewnością te podkladki bywają pomocne, ale osobiście nie uważam, żeby były takie super-hiper do wszystkiego.
  pozdr

  • JarekO

   klechu: Te podkładki to POMOCE, mają tylko wspomóc utrzymać materiał na miejscu i podnieść go od stołu o 25mm (jak pamiętam).

   Przy szlifowaniu dużo mocniejszy chwyt oczywiście będą miały dociski boczne lub imaki w strugnicy… ale CZAS – przy tych klockach – nie marnujesz czasu na zabawę z mocowaniem 🙂

   Co do frezowania – miałem na myśli małe frezarki i frezy o małych średnicach, np. krawędziówki. – spisuje się to bardzo dobrze.

 3. majster

  a ja stosuje maty gumowr sprawdzaja sie swietnie morzna ja wszedzie dostac sa tanie i nie tzeba przytrzymywac polecam

 4. piotrek

  Nie mam za wiele doświadczenia w pracach stolarskich (wyroby takie jak tacka)ale skorzystam z rady MAJSTRA i poszukam w sklepach takiej gumowej maty . Pozdrawiam Piotrek .

 5. amles

  Polecam matę antypoślizgową do bagażnika samochodu.
  http://fanlidla.pl/gazetka/2011.01.13/314,Mata,antyposlizgowa,do,bagaznika

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.