017. Realizacja: Taca drewniana cz. 4 – frezowanie

Niby to prosta taca…

a ile zabawy z każdym elementem prawda? Dziś na „celownik” idą obie ścianki boczne – czas je po frezować. W czasie tego filmu popełniłem 1 błąd – może ktoś podpowie jaki? Jest on na szczęście do naprawienia (ufffff). Zapraszam na film.

 

Comments

comments

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w video

8 Odpowiedzi na 017. Realizacja: Taca drewniana cz. 4 – frezowanie

 1. Adi

  Najpierw pomyślałem, że przefrezowałeś krawędź w miejscu czopu wchodzącego we wczepinę sąsiedniej ścianki, ale jednak nie… Nie wiem co to za błąd, chyba że w miejscu rowka ścianki prostej będzie czop?

  • JarekO

   Szybki jesteś Adi 🙂 tak – rowek na krótszej ścianie też powinien być o 5mm krótszy z każdej strony. Teraz zamiast myśleć żeby wzór wczepów fajny zrobić, trzeba będzie kombinować je tak ułożyć, żeby ominąć rowek. Wyjdzie w praniu – jak zacznę wczepy…

 2. Dragon

  Przepraszam ale skoro nie jest przefrezowane do końca to na wczepie nie powinno być widać?

  • JarekO

   Rowek w dłuższym boku – ogranicza wzór wczepów, trzeba będzie je tak ustawić aby ominąć ten rowek (aby go schować). Pokaże to dokładnie na kolejnym filmie.

 3. Lenherd

  Jak dla mnie to za dużo tych popychaczy dorabiasz, według mnie tylko przeszkadzają.
  Elementy są na tyle duże że można je bezpośrednio trzymać.

 4. Lenherd

  a do utrzymania kąta wystarczy przykleić do stolika na dwustronnej taśmie odpowiednią listewkę na całej długości.

  • JarekO

   I to jest ciekawe w stolarce, że do 1 celu prowadzi wiele rozwiązań. Ja pokazuje jedno z nich i wielkie dzięki za opisanie kolejnego. Muszę zrobić 10 tac, więc takie „pomoce” są przydatne do powielania czynności – a ich wykonanie zajmuje 1-2 min.

 5. PIOTREK

  Kolejny etap prasy poszedł ci bardzo sprawnie a przy seryjnej pracy takie pomoce jak pokazałeś są niezbędne.Co do problemu z wiórami przy frezowaniu to może dorób dodatkowy odciąg pod stolikiem i połącz go trójnikiem z górnym odciągiem. Pozdrawiam PIOTREK .

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.