369. Zegar z drewna – projekt

Tik, tak… ależ ten czas ucieka!

 

 

Nie mamy w naszej kolekcji jeszcze zegara DiD więc CZAS to zmienić! Dziś zajmę się wykonaniem projektu w aplikacji Vectric Aspire. Zapraszam na film!

Comments

comments

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w Bez kategorii

7 Odpowiedzi na 369. Zegar z drewna – projekt

 1. Pragmatyczny Przemek

  Już czekam na dalszą część.Może zrób film krótki i długi dla tych co lubią patrzeć jak się frezuje 😉

  • JarekO

   Noooo… dobry pomysł 🙂 to byłby najdłuższy film ever 😉

 2. Lirorobert

  Okazuje się że nie taki diabeł straszny jak go malują. Programowanie frezarki cnc jest dużo prostsze niż myślałem. Sam nie pracuję na takiej maszynie, ale jest moim marzeniem mić takie coś.
  Czy z pańskiego doświadczenia proces programowania jest podobny w innych programach czy bardzo się różni w zależności od producenta?

  • JarekO

   Sama aplikacja Aspire wciągnęła mnie na maxa (po tym jak zobaczyłem jakie można osiągnąć efekty pracy). To bardzo ciekawe narzędzie, ogrom opcji. Każdą wolną chwilę spędzam na oglądaniu filmów instruktażowych do niej 🙂

   Póki co poznałem SheetCam’a (dużo prostszy) teraz Aspire. W efekcie końcowym mają wygenerować kod do wskazanego procesora (u mnie MACH3). Czyli w sumie mają wykonać tą samą pracę.

   O Aspire jeszcze będzie trochę filmów jak go lepiej poznam 🙂

 3. Tom B

  I po co nam to? Taki komputer z frezarką to Chińczycy używają do robienia miliona podobnych zegarów na export. Ja, na przykład, chciałbym zobaczyć jak zrobić wygodne krzesło bez użycia komputera. Takie ergonomiczne że jak się w nim siądzie to na drzemkę się zbiera.

  • Anonim

   Chińczycy również tłuką miliny wygodnych krzeseł i to jakoś nie przeszkadza. Równie dobrze można mieć zastrzeżenia do używania formatówki i innych maszyn, bo przeciesz można zrobić ręcznie. Cnc jest częścią stolarstwa a tego typu prezentacje jak ten film mogą być inspiracją dla wielu. I właśnie po to nam to. Jest wielu młodych ludzi którzy nie mają pojęcia na czym polega stolarstwo a odwiedzają tę stronę czerpiąc wiedzę i inspiracje.
   Ps. Mam nadzieję że wkrótce zobaczymy film zrealizowany przez Tom B na którym będzie wykonywał takie ergonomiczne krzesło. Pytanie tylko czy i kiedy?
   Miłego dnia.

  • JarekO

   Krzesła i fotele też u nas będą pokazane 🙂 Póki co … potrzebowałem zegar, zamiast go kupić zrobię go sam (na maszynie którą też sam zrobiłem). Czyli zegar to będzie w 100% ręczna robota hehe

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.