Niech stanie się jasność!

Tym razem zapraszamy do lektury. Link do pliku PDF 

Będzie to bardzo dokładnie opisana i zilustrowana instrukcja wykonania małej lampki nocnej autorstwa Piotra Urbaniaka. Oczywiście wszelkie Wasze komentarze są zawsze mile widziane.

2018-05-01T18:13:42+00:00

About the Author:

19 komentarzy

  1. MichalX 10/03/2013 at 22:19 - Reply

    Projekt lampki fajny:) Tylko jeden mały szkopuł. Przeciwwaga. Reszta to z mojego punktu widzenia prosta do wykonania 🙂

  2. dreluks- lukasz 11/03/2013 at 05:34 - Reply

    Kurcze… Ta prostota mi się bardzo podoba. To jest to co lubię najbardziej. Gratuluje pomysłu i realizacji.

    pozdrawiam serdecznie,
    Dreluks

  3. rolmet 11/03/2013 at 06:07 - Reply

    kolega jak robił projekt tej lampki zapomniał że trzeba do niej dodać ścisk stolarski 1200mm
    żeby ją przykręcić do biurka za jego dno
    bo inaczej to będzie elektryczna kołyska z oświetleniem

  4. rolmet 11/03/2013 at 06:24 - Reply

    a nawet jeżeli by ostała i nie przewaliła się jakimś cudem do tyłu na plecy to podmuch wiatru spod skrzydeł komara zapewne przewali ją na bok konstrukcja mało stabilna projekt wcale nie przemyślany nadaje się do kosza

    sróbuj ją wykonać jarek (praca syzyfowa)

    powinna tak wydlądać

    =========y
    / \ \\
    / \ \\
    @ \\
    \\
    \\
    \\
    \\
    \\
    \\
    ### \\
    ####### \\
    ================
    #######
    ###

  5. rolmet 11/03/2013 at 06:25 - Reply

    grafika zle poszła

  6. rolmet 11/03/2013 at 06:29 - Reply

    wytrzyjcie kropki a tak powina wyglądać

    …=========y
    ../..\….. \\
    ./….\….. \\
    ….@………\\
    ……………\\
    …………….\\
    ……………..\\
    ………………\\
    ……………….\\
    ………………..\\
    ………..###…… \\
    ………#######….. \\
    ……..================
    ………#######
    ………..###

  7. rolmet 11/03/2013 at 06:30 - Reply

    waz nie to ale bliżej już prawdy

  8. JarekO 11/03/2013 at 08:16 - Reply

    rolmet – nie chce tego kasować, się naklikałeś… ale proszę pisz w 1 poście, a nie 5 postów, jeden pod drugim.

  9. Karol 11/03/2013 at 14:06 - Reply

    Wszystko jasne, lampka jest połączona z blatem, sklejona na RAKOL EXPRES 25D, czyli w pakiecie mamy lampkę i blat, brawo za pomysł i prosimy JARKU o wykonanie lampki. POWODZENIA

  10. Damian 11/03/2013 at 14:07 - Reply

    mnie tylko ciekawi jak został puszczony przewud

  11. Lookazz 11/03/2013 at 15:51 - Reply

    Myśle, że mocna taśma dwustronna wystarczy:)

  12. Patrycjusz 11/03/2013 at 18:43 - Reply

    Elegancka lampka 😀

    • rolmet 12/03/2013 at 06:59 - Reply

      ale mało praktyczna
      przewód da się bez problemu przeciągnąć
      wiercisz odpowiednio duży otwór przez długość
      po środku sklejki wciągamy linkę a później po wygięcu wciągamy przewody nasmarowane dla leprzego poślizgu
      pomysł ciekawy ale nie przemyślany

  13. arkadiusz 12/03/2013 at 18:08 - Reply

    fajny redering , ale z rzeczywistoscia ma to niewiele wspolnego , jak zauwazyli przedmowcy stabilnosc zadna , lampka raczej oswietla sobie noge i pole za , a regulacji zadniej , papier , a raczej monitor wszystko wytrzyma , jak to sie zwyklo mawiac , dobrze ze autor na koncu projketu przyznal sie do tego 🙂

    • JarekO 12/03/2013 at 19:34 - Reply

      Tak czy inaczej autor również został nagrodzony za projekt i włożoną pracę 😉 Jeśli lampka ma być wolno stojąca, to faktycznie będzie miała problem i poleci na plecy, lub na boki. To czy ona ma doświetlać coś czy tylko pokazywać dane miejsce w pokoju to inna sprawa. Ja czekam na lampkę v2 z uwzględnieniem uwag widzów DiD 🙂

  14. Hubert 08/04/2013 at 00:11 - Reply

    Bardzo ładny skandynawski dizajn. Mi się podoba.

    Pierwsza sprawa. Nie jest to lampa kreślarska więc nie musi dokładnie oświetlać miejsca roboczego.

    Druga sprawa – stabilność. Myślę, że dałoby się wyfrezować podstawę lampy tak żeby umieścić wewnątrz prostokątny kawał żelaza. Ewentualnie nawiercić otwór wzdłuż podstawy i zasypać ołowianym śrutem. Stabilizacja powinna się udać.

  15. Filip 03/05/2013 at 20:33 - Reply

    Temat już prawie przeterminowany, ale postanowiłem sprawdzić jak się taka lampka zachowa. Szkic wrzuciłem w program solid edge i sprawdziłem gdzie wychodzi środek ciężkości. Potem zmodyfikowałem kąty i długości ramion tak, żeby ustało.

    Postanowiłem wykonać taką lampkę, ale zmieniłem również klosz – zakupiłem gotowy szklany klosz. Myślę, że w tym miesiącu skończę (nie mogę znaleźć odpowiednio ładnego włącznika).

    • JarekO 03/05/2013 at 20:35 - Reply

      No to czekamy na fotkę skończonego prototypu!

  16. Kamil 28/09/2014 at 21:10 - Reply

    Siema to co inni pierdziela to głupoty co to za problem w podstawie zrobić otwór i przykręcić kawałek wyciętej stali możne być 15/20mm zęby otrzymała cala konstrukcje trzeba nieraz pomyśleć. Fajny pomysł pozdrawiam