Miejsce z bogatą historią – Dwór Bieland

Pewnie część z Was wie…

że opuściliśmy nasz las i wybraliśmy się na krótki wypad na północ Polski. Na mapie naszej podróży znalazł się Elbląg, a w nim Dwór Bieland, w którym postanowiliśmy spędzić noc.

Nie chce reklamować Wam hotelu, zupełnie nie o to mi chodzi.Chcę  wspomnieć o miejscu z bogatą historią, z duszą i właścicielami, których pasja i zamiłowanie do pięknych, starych, autentycznych rzeczy mogłaby zarazić pewnie niejednego z Was. Jeśli znajdziecie chwilę, żeby odwiedzić to miejsce z pewnością nie pożałujecie. Mnie, poza piękną starą porcelaną wyeksponowaną w starannie odrestaurowanych serwantkach urzekło ciepło i domowa atmosfera, którą stworzyli w Dworze Bieland jego obecni właściciele. Jeśli jednak nie uda Wam się dotrzeć do Elbląga nacieszcie swe oczy naszą galerią fotografii lub odwiedźcie stronę http://dworbieland.pl

Pozdrawiam i życzę miłego „zwiedzania”. Lidka

Comments

comments

Opublikowano na by JarekO Opublikowano w artykuły

5 Odpowiedzi na Miejsce z bogatą historią – Dwór Bieland

 1. Rico

  Fajne miejsce, piękne mebelki 🙂

 2. piotrek

  Bardzo ciekawe miejsce no i to wyposażenie każdy mebel to okaz na osobną historię.Przejrzałem ich stronę i po galerii zdjęć widać ogrom wysiłku i zapału właścicieli włożony w to miejsce.Dobrze że są tacy ludzie i ratują takie wspaniałe miejsca.Gratuluję wypoczynku i pozdrawiam PIOTREK.

  • JarekO

   Osobiście nie wiem czy bym się odważył, żeby taki budynek odnowić… Znając siebie pewnie chciałbym wszystko zrobić sam i trwało by to 256 lat ;)))

 3. Zeusiasty

  O, świetne miejsce, zresztą sam kiedyś nocowałem w owym dworku, wrażenie jakbym zagubił się w muzeum i musiał przenocować na eksponatach :)niestety wyjazd był służbowy i nie miałem okazji delektować się hotelem a jedynie w nim przespać.

  • JarekO

   Nam udało się uprosić właściciela i pokazał nam te najlepsze pokoje… meble zabijają 😉

Skomentuj

Please note: JavaScript is required to post comments.