Projekt v1.4 😉

biurka_projekt_ok

BARDZO dziękujemy za Wasze liczne uwagi! Nie spodziewaliśmy się aż tylu wpisów i pomysłów. Przegadaliśmy kilka wieczorów i Jarek siadł do SketchUp. W wyniku czego powstała pierwsza wersja. 

Jarek: myślę, że na razie jest wszystko jasne i czytelne prawda? Nogi są grubości 20 mm. Mam nadzieję, że taka konstrukcja będzie stabilna. Nic bardziej nie denerwuje jak ruszający się na boki stolik. Tych pojemników bocznych jeszcze nie rysowałem. Na razie skupmy się na najważniejszym. Dla używających SketchUp’a załączam projekt. Może coś wynajdziecie do poprawki. 

2018-05-01T18:13:33+00:00

About the Author:

15 komentarzy

  1. Witek 05/12/2013 at 02:22 - Reply

    A powiedz mi Jarek w jaki sposób nogi stołu będą unoszone i opuszczane , czy mają to być kołki wkładane w odpowiedni otwór ?
    Bo jeżeli tak to obawiam się o stabilność tego stołu .

    • hobbysta_79 05/12/2013 at 09:08 - Reply

      Proponuję do tego łączenia rozsuwanych nóg nakrętkę kłową (ang. T-nuts) i wkręcanie w nią śruby z gałką ebonitową.
      W zeszłym roku robiłem dla swojego synka biurko (również olchowe z regulowaną wysokością) i tam użyłem takie połączenie. Jest ono o tyle fajne, iż pozwala dokręcić i usztywnić nogi.
      Pozdrawiam

      • JarekO 08/12/2013 at 20:54 - Reply

        Tak jest, z jednej strony nakrętka kłowa, z drugiej taka aby ręką dokręcić (ale solidnie).

  2. Władek 05/12/2013 at 10:08 - Reply

    Jarek zwróć uwagę na regulację nóg, ochttp://amarei.pl/biurko-julia-sosna-p1153.htmlzywiście gałka ale drewniana 🙂

    • JarekO 08/12/2013 at 20:55 - Reply

      Dzięki, ciekawa propozycja 🙂

  3. amigorg 05/12/2013 at 10:35 - Reply

    Prawdę mówiąc najbardziej podoba mi się projekt z linku podanego przez Władka. A zamiast pojemników bocznych może lepiej wykonać osobną szafkę-organizer na kółkach umieszczoną z boku biurka, z rynienkami na linijki, cyrkle, kredki, ołówki itp. i z półeczkami, szufladami, skrzyneczkami na zeszyty, kartki bloki rysunkowe itd. Ja korzystam z takiego rozwiązania w swoim gabinecie, tyle tylko, że ja jestem dorosły, chłopcy mogą potrzebować czegoś innego.

    • Lidka 05/12/2013 at 19:49 - Reply

      Jeżdżący pomocnik (mini komoda) będzie, chłopcy wreszcie zwolnią moją szafonierkę 🙂

      • JarekO 08/12/2013 at 20:57 - Reply

        Celowo jeszcze tego nie rysowałem, aby skupić się na razie ma blacie „roboczym”. Miejsca na „sprzęty” będzie sporo po bokach (te wiszące pudełka), szafka na środku między biurkami i 2 małe szafeczki po zewnętrznych stronach na jakieś rulony papieru itp.

  4. JarekO 08/12/2013 at 20:53 - Reply

    To ja mam pytanie o zawiasy do blatu. Macie jakieś propozycje co zastosować?

  5. Władek 09/12/2013 at 07:29 - Reply

    Jarek Zamiast tego uchylnego blatu ja bym dał szufladę.
    Zawsze jest tak, że coś jest potrzebne z pod blatu kiedy na nim jest najwięcej rzeczy. I co wtedy albo sprzątanko, albo wszystko spada:) Jeżeli chodzi o rant na brzegu to tylko delikatne wgłębienie. Na rancie będą bolały rączki.
    Pozdrawiam 🙂

  6. MarcinW 10/12/2013 at 21:58 - Reply

    Jarek – nie mam sketchupa, więc nie widzę szczegółów, ale z tego zdjecia powyżej nasuwa mi sie pytanie – czy w punktach mocowania w skrzynkach pod blatami planujesz otwory w ksztalcie fasolki, czy coś w tym stylu? Bo jesli nogi maja być regulowane TYLKO RÓWNOLEGLE W PIONIE to nie uda się pochylic blatu. Przy zmianie kata blatu zmieni sie przecież pozioma składowa odleglości.

    • JarekO 10/12/2013 at 21:59 - Reply

      Z przodu otwór okrągły, z tyłu fasolka 🙂